Puchar Konfederacji Afryki – 08.05. Singiel z kursem 2.30!

Wczoraj grała Liga Mistrzów Afryki i po pierwszych meczach już na 99% znamy skład finału. Dzisiaj natomiast gra Puchar Konfederacji Afryki – odpowiednik naszej Ligi Europy. Czy dzisiejsze mecze będą również tak mocno zdominowane? Zapraszam do analizy!

Pakiet powitalny

Al Ahly Trypolis vs Orlando Pirates – zapowiedź i analiza

Pierwszy mecz półfinałowy między tymi drużynami. Gospodarze są drużyną z Libii, natomiast goście są z RPA. I tutaj już mamy pierwszy bardzo ważny fakt – są to dwa skrajnie od siebie oddalone kraje w Afryce. Odległość między nimi wynosi około 10 000 km. Po odbyciu tak długiej i męczącej podróży może być ciężko być w optymalnej formie. Szczególnie, że zawodnicy Orlando nie dostali wolnego w lidze i poniedziałek grali swój mecz.

Flashscore

W dodatku był to mecz przegrany. I to z ekipą, która wtedy zajmowała przedostatnie miejsce w tabeli. Ogólnie rzecz biorąc forma Orlando w ostatnich tygodniach jest mierna. Przed tym meczem grali w lidze inne spotkanie. Zremisowali z Baroką 0:0. Baroką, która jest… ostatnią drużyną w tabeli. Także jak widać, na wyjazdach we własnym kraju zdobyli ostatnio jeden punkt w meczach z dwoma najgorszymi drużynami. Nie brzmi to optymistycznie przed tym spotkaniem.

Co obstawić w tym spotkaniu?

Afryka jest kontynentem mocno zdominowanym przez gospodarzy. Tutaj ta przewaga może być jeszcze większa ze względu na fakt bardzo długiej i bardzo wymagającej podróży. Zawodnicy Orlando będą zmęczeni, natomiast piłkarze Al Ahly będą bardzo wypoczęci. Szczególnie, że swój ostatni mecz grali 28.04.22r. Także mieli bardzo długą przerwę.

Flashscore

Przed tą przerwą uporali się w ćwierćfinale z Al Ittihad – drużyną, która w zeszłym sezonie wyprzedziła ich w rodzimej lidze. Co ciekawe, obie drużyny rozgrywają swoje spotkania na tym samym stadionie, także mecze „domowe” i „wyjazdowe” w tym przypadku były tym samym. Tak czy siak, Al Ahly zarówno w fazie grupowej jak i w fazie pucharowej prezentowało się jako lepsza drużyna z Libii. Mimo tego, Al Ittihad mierzyło się w grupie z Orlando i pokonało je 3:2. Czemu zatem lepsza ekipa z Libii miałaby go nie pokonać?

Typ: Al Ahly Trypolis