StockSnap 1IIEPDOFFI

Liga RPA i liga Mołdawii – 06.08. Wielki powrót afrykańskiej piłki!

W końcu to się zaczyna powoli dziać – wracają ligi afrykańskie! Co prawda – cały czas w grze była liga Egiptu, jednak na podstawie jednych rozgrywek ciężko regularnie kleić kupony. Wczoraj do gry wkroczyła liga RPA i dzisiaj mam zamiar to wykorzystać. Zainteresowani? Zapraszam do analizy!

Fortuna logo legalny bukmacher bonusy bukmacherskie

Pakiet powitalny

[spbcta_sc id=2]

Orlando Pirates vs Swallows – zapowiedź, analiza, propozycja typu

Zaczynamy oczywiście od ligi RPA. Tutaj mamy do czynienia z meczem szóstej drużyny ubiegłego sezonu z piętnastą. Sprawa wygląda tak, że gospodarze są jedną z najbardziej utytułowanych drużyn w Południowej Afryce. Jednocześnie są bardzo rozpoznawalni. Poprzedni sezon zakończyli dopiero na szóstej pozycji, jednak do samego końca walczyli o podium – gdyby wygrali ostatni mecz sezonu wystarczająco wysoko, to osiągnęli by swój cel.

tab1 4
Flashscore

Orlando jednak nie może w całości skreślić poprzedniego sezonu i powiedzieć, że był beznadziejny – wręcz przeciwnie. Drużyna ta doszła do finału Pucharu Konfederacji Afryki, w którym przegrała dopiero po rzutach karnych z marokańskim Berkane. Jednak koniec końców – sprawia to, że w tym roku nie będą grali w pucharach wcale. Z tego powodu od samiutkiego początku mogą się oni skupić na rozgrywkach ligowych.

Co obstawić w tym meczu?

Gospodarze utrzymali właściwie cały skład z poprzedniego sezonu. Z jakkolwiek ważnych czy grających zawodników odszedł jedynie Jele Happy. Jednak trzeba przyznać, że Orlando zrobiło całkiem sporo transferów. Czy okażą się one trafne? Czas pokaże.

tab2 4
Flashscore

Swallows zakończyło natomiast ligę na piętnastym miejscu co nakazywało im grę w barażach o utrzymanie. Barażach dosyć nietypowych ze względu na fakt, że były one grane na podstawie fazy grupowej, w której były trzy zespoły. Każdy grał z każdym dwa mecze – raz u siebie i raz na wyjeździe. Swallows wygrało tę batalię, jednak nie bez trudu. Jak widać, wygrało ono oba mecze domowe, jednak w meczach wyjazdowych zaliczyło remis i porażkę. Dzisiaj grają z dużo mocniejszym przeciwnikiem i to też na wyjeździe. Z tego powodu wydaje mi się, że gospodarze powinni być w stanie wygrać to spotkanie.

Typ: Orlando Pirates (remis = zwrot)

Sfintul Gheorge vs Sheriff Tiraspol – zapowiedź, analiza, propozycja typu

Przechodzimy do ligi Mołdawii. Z tego kraju większość kojarzy zapewne jeden klub – Sheriff Tiraspol. Nic dziwnego, bo ta ekipa napisała piękną historię w poprzednim sezonie. Jednak co po niej zostało? Niewiele. Zdecydowana większość piłkarzy została wyprzedana (i to za nie za wysokie pieniądze) i w ich miejsce sprowadzony został afrykański zaciąg.

tab3 3
Flashscore

Sheriff oczywiście jest hegemonem tejże ligi. Jednak do mnie do tej pory kompletnie nie przemówili. Oglądałem spotkania z Zrinjskim i widziałem jak bardzo zespół z Mołdawii się męczył z bądź co bądź – po prostu słabą drużyną. Sheriff zagrał w tym dwumeczu tak właściwie jedynie jedną dobrą połowę. Ale do awansu to wystarczyło. Z Mariborem było już minimalnie lepiej, ale mocno zawodziła skuteczność.

Co obstawić w tym meczu?

Punktem kulminacyjnym dla tego typu jest fakt, że za kilka dni Sheriff gra rewanżowe spotkanie z Pilznem. W pierwszym meczu dzisiejsi goście przegrali 1:2, więc muszą odrabiać straty. No i do tego czeka ich długa podróż. Z tego powodu jest duża szansa, że na dzisiejszy mecz wyjdą rezerwowym składem. A zrobili to już w tym sezonie – w meczu z Zimbru. Wtedy w wyjściowej jedenastce pojawiło się jedynie trzech zawodników z podstawowego składu.

tab4 1
Flashscore

I jak widać – nie osiągnęli oni zbyt dużo. Zremisowali 1:1 z drużyną, która w zeszłym sezonie była najgorszą w lidze. Zimbru nie spadło tylko dlatego, że Floresti wycofało się z rozgrywek. Dzięki temu Zimbru grało w barażach o utrzymanie, które udało im się przebrnąć. Sf.Gheorge to jednak drużyna z o wiele wyższej półki. Dzisiejsi gospodarze zajęli w poprzednim sezonie trzecie miejsce w lidze i dzięki temu grali w pucharach! Ale już odpadli, więc spokojnie mogą się skupić na lidze. W pierwszej kolejce ograli oni wicemistrze kraju 0:2 na wyjeździe! Z tego powodu uważam, że dzisiaj nie są na tak straconej pozycji, na jaką wskazują bukmacherzy.

Typ: handicap 2:0 – Sf Gheorge (wygrana Sheriffa dwoma bramkami = zwrot)

kupon 6
Fortuna

Komentarze

Ładowanie…

Co myślisz?

0 Polubień
Łapka w górę