w

Radomka Radom vs MKS Kalisz – zapowiedź meczu, typy, analiza

Witajcie, dzisiaj troszkę nietypowo zajmiemy się spotkaniem siatkarek w Tauron Lidze. Z pewnością osoby, które śledzą naszą grupę na Facebooku będą kojarzyć, że to niepierwsze moje typowanie meczu MKS-u. Mecz rozpocznie się o godzinie 19, w związku z tym, chciałbym Wam przybliżyć sylwetki obu zespołów oraz jakie typy warto grać.

Superbet logo legalny bukmacher bonusy bukmacherskie

Pakiet powitalny

Skorzystamy dzisiaj z oferty bukmachera Superbet, który w swojej ofercie posiada spory wybór zakładów na mecze siatkówki żeńskiej. Spośród wszystkich wybrałem dwa zdarzenia, które moim zdaniem mają rację bytu

Radomka przeżywa kryzys?

Zespół z Radomia to bez wątpienia kawał historii polskiej siatkówki. Drużyna została reaktywowana po 18 latach przerwy i 2016 roku przystąpiła do rozgrywek 2 – ligowych. Już po dwóch sezonach udało się awansować do najwyższej klasy rozgrywkowej, czyli obecnej Tauron Ligi. W zespołu występuje kilka reprezentantek Polski, Natalia Murek, Aleksandra Wójcik, czy Katarzyna Zaroślińska – Król. Do tego dochodzi Belgijka Aelbrecht i Szwedka Lazic. Trenerem Radomki jest Włoch, Marchesi, który do niedawno świętował sukcesy we francuskim Cannes. Na pewno personalnie stać zespół na walkę o Top3 polskiej ligi. Jednak z upływem sezonu, forma zawodniczek staje się coraz słabsza. Zdecydowanie spory wpływ ma na to układ gier, jednak mimo wszystko 9 ligowych porażek po 18 meczach to zdecydowanie za dużo jak Team z Radomia. Obecnie drużyna wyleciała z pierwszej czwórki i zajmuje 5. miejsce z dorobkiem 29 oczek.

MKS Kalisz – nowy rok, nowe nadzieje

MKS Energa Kalisz to kontynuacja pięknej siatkarskiej historii w tym regionie. Augustów, Calisia i Winiary to nazwy drużyn, których spadkobierca został MKS. Bez wątpienia największy sukces kaliskiej siatkówki to lata 90., kiedy poza mistrzostwami kraju, przychodziły laury ma arenie międzynarodowej. W sezonie 2008/2009 przez zadłużenie klubu Calisia, miasto pożegnało się z siatkówka żeńską na najwyższym poziomie. Zespół powrócił do najwyższej ligi po 10 latach przerwy. W poprzednim sezonie Kaliszanki zajęły 7. miejsce. Trzeba przyznać, że to bardzo młody i ambitny zespół. Nie brakuje w nim ducha walki i zadziorności. W dobrej formie znajduje się Aleksandra Dudek, ostatnio 3 razy w 4 meczach wybierana MVP. Kroku również stara się dotrzymywać Ewelina Żurowska. Siatkarki MKS-u w tym roku rozegrały 5 spotkań ligowych i tylko w ostatnim zostały pokonane przez Legionovię.

Źródło: flashscore.pl

Jaki typ wybrać na ten mecz?

Bukmacherzy upatrują faworyta w gospodyniach, co jest logiczne, że względu na skład i możliwość obu ekip. Jednak dla mnie obecna forma, trochę zaciera ten pryzmat i będę starał się grać w stronę underdoga.
Jak już wcześniej wspomniałem Kaliszanki są ambitne i walczą do końca, czego potwierdzeniem są wyniki ostatnich meczów. Z drużynami wyżej notowanymi, dziewczyny podejmują walkę i rzadko się zdarza, że nie potrafią wygrać, chociażby jednego seta.

Dodatkowo ostatnie mecze MKS-u z Radomiem wypadały też dosyć obiecująco, więc będę celował w typ wygranego seta przez gości. Kurs na to zdarzenie to 1,75, więc może być dobry do dubla lub gry singlowej za większą stawkę. W Superbecie jest to oznaczenie handicapu serowego (-2,5) 2, czyli wygrana gości z uwzględnieniem handicapu setowego dla gospodarzy. Wiem, to jest skomplikowane, ale w praktyce wygląda to tak:

Superbet

Idąc moim tokiem rozumowania, można założyć też sporą sumę zdobytych punktów przez oba zespoły. Średnie linie punktowe obu zespołów pokrywają się z tym, co oferuje Superbet, więc można spróbować. Kurs na to zdarzenie mamy nieco wyższy, ale również może być dodatkiem do dubla.

Mam nadzieję, że moja intuicja mnie nie zawiedzie i zaliczymy fajny profit.

Mecz rozpocznie się o godzinie 19.00.

Powodzenia!

Komentarze

Ładowanie…

Zakład na życzenie z NHL tylko w BETFAN!

Typy bukmacherskie na Premier League 19.02