Tenisowy dubel na czwartek! Gramy o 267 PLN!

Po dniu przerwy wracamy na korty Rolanda Garrosa, gdyż z dnia na dzień, czekają nas coraz ciekawsze mecze. Dzisiaj kolejna porcja tenisowych zmagań, z których udało mi się znaleźć dwa interesujące typy. Skupimy się na meczach Daniła Miedwiediewa z Laslo Djere oraz Jessici Peguli z Anheliną Kalininą. Jakie typy wybrać na te spotkania? Zapraszam do analizy poniżej!

Pakiet powitalny

Jessica Pegula vs Anhelina Kalinina – zapowiedź meczu oraz typ

Zaczynamy od spotkania kobiet, które rozpocznie się dość wcześnie, bo już po 11:00. Z pewnością, będzie to ciekawa rywalizacja, do której miało już dojść w Rzymie. Tam jednak Ukrainka wycofała się przed startem meczu. Można powiedzieć, że ma ona pecha do meczów z Pegulą, bo w Miami dopadła ją kontuzja i musiała skreczować w trakcie meczu. Jedyny mecz, który odbył się do końca, to ten z Australian Open. Tam lepsza była Amerykanka, która wygrała po zaciętym boju w trzech setach.

W dniu dzisiejszym, faworytką również jest tenisistka zza oceanu, ale to nie musi być łatwe spotkanie. Kalinina ostatnio w naprawdę dobrej formie i jeśli chociaż w 80% zagra tak, jak w ostatnich meczach, to spokojnie może powalczyć. Dobry serwis, mocne i długie uderzenia z linii końcowej to z pewnością jej atut i jeśli nie będzie seryjnie się mylić, to powinna mocno powalczyć. Pegula również dobrze serwuje i też gra dobrze z baseline. Obie mają podobną charakterystykę gry, więc może zadecydować dyspozycja dnia.

Na kupon wybrałem dodatni handicap na Ukrainkę. Linia 5,5 to naprawdę sporo w takim meczu, a kurs na podbicie dubla wygląda naprawdę dobrze. Uważam, że nie będzie to mecz do jednej bramki, zatem Kalinina zrobi swoje. W praktyce, zakładając 2 sety, musi wygrać 7 gemów. To nie jest dużo na jej możliwości.

Pamiętajcie, że dziś czeka Was świetna promocja w Fortunie. Zagrajcie zwycięstwo Igi Świątek z Alison Riske w dwóch setach po kursie 50,00!

Laslo Djere vs Danił Miedwiediew – zapowiedź meczu oraz typ

Drugi mecz to już rywalizacja panów, a dokładnie mecz Laslo Djere i Daniła Miedwiediewa. Szykuje nam się naprawdę interesujące starcie, gdyż nie skreślałbym Serba w żaden sposób. Na pewno ma kilka argumentów w swoim tenisowym wachlarzu, żeby zaskoczyć Rosjanina i trochę go postraszyć. Na mączce i to dość wolnej, Medwiediew traci swój główny argument, a więc serwis. Owszem, on potrafi przebijać i biegać, ale poruszanie się po korcie ziemnym wymaga więcej techniki. Jeśli jesteśmy przy technice, to warto też wspomnieć, że Danił jest bardzo surowy i z pewnymi zagraniami Djere może mieć problemy.

Djere na mączce, to naprawdę kocur i jeśli jest w formie, to może zagrozić każdemu. Wydaje się, że akurat jest w dobrej dyspozycji, co sprawi, że będzie duża regularność. Na uwagę na pewno zasługują też jego kontry czy techniczne zagrania. Serwis jego może nie jest mocny, ale na pewno kąśliwy i na tej nawierzchni może zrobić robotę. Zwłaszcza, że tenisista z Rosji nie dysponuje jakimś wybitnym, kończącym returnem.

Miedwiediew na mączce zagrał dwa spotkanie w tym roku. W Genewie gładko przegrał z Richardem Gasquetem, natomiast w Paryżu pewnie pokonał Bagnisa oddając zaledwie 6 gemów. Myślę, że dziś będzie coś po środku, dlatego zdecydowałem się na over gemowy. Linia 33,5 może zostać pokryta nawet w trzech setach, ale jakoś skłaniam się rozwiązaniu, że nie będzie to krótkiego dystansu.