Euro 2024, grupa A

Euro 2024: Grupa A: Typy, terminarz, tabela, wyniki

Podczas Euro 2024 w grupie A standardowo zagrają gospodarze tej imprezy, czyli Niemcy. Wydaje się, że relatywnie jest to dość łatwa grupa, albowiem oprócz wspominanych Niemców nie w nim topowych kadr. Zdecydowanym faworytem do wygrania jej są gospodarze mistrzostw Europy. Ciekawie jednak zapowiada się walka o kolejne pozycje. O szczegółach grupy A w postaci terminarzu, tabeli, typów oraz wyników. Zapraszamy do naszego artykułu, w którym prezentujemy podstawowe informacje.

Totalbet - Euro 2024
PAKIET 3x111

Euro 2024: Grupa A – typy bukmacherskie

Z pewnością typowanie w tej grupie jest nieco ograniczone, przynajmniej jeżeli chodzi o zwycięzce grupy. Tutaj przed własną publicznością zdecydowanie rządzić powinni reprezentanci Niemiec. Kurs na ich wygraną w grupie A jednak wynosi 1.35 i choć nadaje się do dodania do kuponu AKO to z pewnością nie jest to typ na zakład SOLO. My jednak przygotowaliśmy na starcia w tej grupie inny zakład do obstawienia. Mianowicie stawiamy na awans z grupy A reprezentacji Węgier po kursie 1.65 w Totalbet.

Wydaje się, że przy założeniu, że Niemcy awansują z pierwszej lokaty to mimo wszystko jest to grupa, z której powinny wyjść 3 ekipy. Pozostałe reprezentacje, czyli Szwajcarzy, Węgrzy oraz Szkoci są dość wyrównane, a jako, że jest to wielki turniej to z pewnością wszystko może się nim wydarzyć. Stąd stawiamy na twardą, solidną w ostatnim czasie. Z pewnością są w stanie powalczyć ze Szwajcarią, a ze Szkotami są jak najbardziej w stanie wywalczyć 3 punkty. Jeżeli jeszcze w jednym spotkaniu zremisują to jak najbardziej mają duże szanse na awans z grupy A.

Euro 2024: Grupa A – terminarz meczów

  • 14 czerwca 2024 21:00 | Niemcy – Szkocja | Allianz Arena, Monachium
  • 15 czerwca 2024 15:00 | Węgry – Szwajcaria | Rhein Energie Stadion, Kolonia
  • 19 czerwca 2024 18:00 | Niemcy – Węgry | MHPArena, Stuttgart
  • 19 czerwca 2024 21:00 | Szkocja – Szwajcaria | RheinEnergieStadion, Kolonia 
  • 23 czerwca 2024 21:00 | Szwajcaria – Niemcy | Commerzbank-Arena, Frankfurt nad Menem
  • 23 czerwca 2024 21:00 | Szkocja – Węgry | MHPArena, Stuttgart

Euro 2024: Grupa A: tabela

W grupie A zobaczymy przede wszystkim gospodarzy turnieju, czyli reprezentację Niemiec. Dodatkowo grupa A to jeszcze występ trzech reprezentacji: Szwajcarii, Szkocji oraz Węgier.

Tak prezentuje się tabela w Grupie A:

# Mecze Punkty Gole strzelone Gole stracone Bilans
1. Niemcy 2 6 7 1 +6
2. Szwajcaria 2 4 4 2 +2
3. Szkocja 2 1 2 6 -4
4. Węgry 2 0 1 5 -4

Z pewnością grupa wydaje się wyrównana, ale dopiero od drugiego miejsca. Niemcy są topową kadrą, a dodatkowo zagrają na własnych obiektach, więc powinni mieć sporą przewagę nad swoimi rywalami.

Euro 2024: kto wyjdzie z grupy A?

Ocenimy każdą z kadr pojedynczo, jakie ma szanse na wyjście z grupy. Rozpoczniemy oczywiście od gospodarzy tego turnieju.

Niemcy – Murowany faworyt do wygrania całej grupy A podczas mistrzostw Europy 2024. Z pewnością mają wielki apetyt na duży sukces podczas tej imprezy. Będą wspierani na własnych stadionach na Euro 2024 przez setki tysięcy kibiców. Z pewnością to powinno dodać im animuszu i być może ponieść nawet do końcowego triumfu. Niemcy mają 97% szans na awans z grupy i z pewnością tego dokonają, w szczególności spoglądając na reprezentacje jakie występują w grupie A.

Szwajcaria – choć wydaje się, że drugie skrzypce tej grupy to może być różnie. Oczywiście Helweci podczas dużych imprez zazwyczaj wypadali bardzo dobrze. Wydaje się jednak, że w tym roku nie są aż tak mocną ekipą, chociaż nie można ich skreślać pod żadnym pozorem. Jako, że są 3 wyrównane ekipy to Szwajcarii daje się aż 68% szans na awans z grupy A. Wydaje się, że jak najbardziej również oni powinni zameldować się z grupy A w fazie pucharowej Euro 2024.

Superbet - Euro 2024
PAKIET 3755 PLN

Węgry – dla nich to pierwsza wielka impreza od kilkunastu lat. Z pewnością mają szanse pokazać się na turnieju w Niemczech z dobrej strony. Mają za sobą udane eliminacje i dzięki temu mogą patrzeć na Euro 2024 z perspektywy choć outsidera to z pewnością nie takiego, który nie ma żadnych szans. Ich awans z grupy to 58% szans. Niewątpliwie mogą tego dokonać jako 3 ekipa i wybierając typy zdecydowaliśmy się właśnie, że to Węgrzy awansują z grupy A.

Euro 2024: kto odpadnie z grupy A?

Szkocja – choć jest to solidna ekipa to naszym zdaniem na Euro sobie nie poradzi. Twarda piłka może w ej grupie nie dać skuteczności. Oczywiście punktów powinni szukać w meczach przede wszystkim z Węgrami oraz Szwajcarią, jednak mimo wszystko wydaje nam się, że grupę A zakończą z maks. 1 oczkiem. Ich szanse na awans to blisko 50%, ale naszym zdaniem Szkoci z Euro 2024 pożegnają się na fazie grupowej.

Euro 2024: Grupa A – wyniki meczów

Na ten moment oczywiście jeszcze nie ma wyników. Jeżeli jednak tylko się pojawią wyniki pierwszych spotkań w grupie A podczas Euro 2024 od razu Was o tym poinformujemy i zaktualizujemy wyniki.

Komentarze

Ładowanie…

Co myślisz?

0 Polubień
Łapka w górę