Euro 2024, grupa E

Euro 2024: Grupa E: Typy, terminarz, tabela, wyniki

Grupa E podczas Euro 2024 wydaje się, że jest jedną z najbardziej przewidywalnych grup. Choć oczywiście podczas wielkich imprez jest wiele niespodziewanych wyników to w tej grupie wydaje się, że grają nieco słabsze ekipy. Mamy jedną silną reprezentacje i raczej 3 nieco odstające poziomem. Zebraliśmy dla Was najważniejsze informacje na temat grupy E w postaci typów, terminarza, czy tabel i prezentujemy je w naszym artykule.

ETOTO - Euro 2024
PAKIET 777

Euro 2024: Grupa E – typy bukmacherskie

W grupie E tak naprawdę warto rozpatrzeć 2 typy. Pierwszy to na wygranie grupy przez reprezentację Belgii, która powinna dominować poziomem na tle swoich rywali. My jednak wybierzemy naszym zdaniem nieco pewniejszy typ. Mianowicie stawiamy, że grupy E awansuje Ukraina. Choć weszli oni dopiero z barażów to mimo wszystko jest to solidna ekipa, która nie powinna mieć kłopotów z poradzeniem sobie z takimi drużynami jak Słowacja, czy Rumunia.

obraz 26

Oczywiście wydaje się, że walka na linii – Słowacja, Rumunia i właśnie Ukraina będzie wyrównana, ale to nasz sąsiad ma nieco lepszych i bardziej doświadczonych zawodników, dlatego liczymy, że wykorzystają to i po prostu zajmą drugie miejsce. Do tego wystarczy tak naprawdę ogranie wydaje się, że najsłabszej Słowacji w tej grupie oraz minimum remis z Rumunią. To w najgorszym przypadku powinno dać 3. miejsce Ukrainie, które przy 4 punktach powinno dawać awans.

Euro 2024: Grupa E – terminarz meczów

  • 17 czerwca 2024 15:00 | Rumunia – Ukraina | Allianz Arena, Monachium
  • 17 czerwca 2024 18:00 | Belgia – Słowacja | Commerzbank-Arena, Frankfurt nad Menem
  • 21 czerwca 2024 15:00 | Słowacja – Ukraina | Merkur Spiel-Arena, Düsseldorf
  • 22 czerwca 2024 21:00 | Belgia – Rumunia | RheinEnergieStadion, Kolonia
  • 26 czerwca 2024 18:00 | Słowacja – Rumunia | Commerzbank-Arena, Frankfurt nad Menem
  • 26 czerwca 2024 18:00 | Ukraina – Belgia | MHPArena, Stuttgart

Euro 2024: Grupa E: tabela

W grupie E zmierzą się 2 wydaje się, że nieco słabsze ekipy, czyli Słowacja oraz Rumunia, jedna solidna ekipa, ale raczej nie mogą marzyć o dużym sukcesie – Ukraina oraz topowa Belgia. Wydaje się, że to grupa, z której wyjdą 2 zespoły, albowiem Słowacja lub Rumunia może mieć ciężko o awans.

Tak prezentuje się tabela w Grupie E:

# Mecze Punkty Bilans
1. Rumunia 1 3 3:0
2. Ukraina 2 3 2:4
3. Słowacja 2 0 2: 2
4. Belgia 1 0 0:1

Oczywiście Belgowi mają największe szanse na zajęcie pierwszego miejsca w tej grupie. Muszą jednak uważać, albowiem pokazywali już wielokrotnie podczas dużych imprez, że nie zawsze wypadają idealnie. Tu jednak powinni poradzić sobie bez większych problemów.

Euro 2024: kto wyjdzie z grupy E?

Belgia – Wydaje się, że dla Belgów to idealna sytuacja, aby bez większych problemów zapewnić sobie awans do fazy pucharowej i tam zacząć na poważnie granie. Tę grupę powinni wygrać z kompletem punktów, a jeżeli nie kompletem to przynajmniej ze zdobytymi siedmioma oczkami. Nie widzimy tutaj cienia wątpliwości, że Belgowie mieliby nie awansować, a nawet ciężko wskazać, że mieliby nie wygrać grupy E. Stawiamy pewny awans Belgów z pierwszego miejsca.

Superbet - Euro 2024
PAKIET 3755 PLN

Ukraina – Drugą i zarazem ostatnią ekipą, która awansuje z grupy E jest naszym zdaniem Ukraina. To ekipa, która podobnie jak Polska przechodziła przez baraże. Choć mieli tam sporo szczęścia to mimo wszystko zagrają na Euro. Trafili do grupy, z której jak najbardziej mogą awansować. Wydaje się, że choć Belgia jest poza zasięgiem to brak drugiej lokaty dla Ukraińców byłby sporym rozczarowaniem. My jednak spodziewamy się, że tego dokonają i typujemy na awans Ukrainy.

Euro 2024: kto nie awansuje z grupy E?

Rumunia – Pomimo, że możliwe jest wyjście nawet 3 ekip to nie spodziewamy się, aby miało stać się to w grupie E. Naszym zdaniem Rumunia, choć może powalczyć ze Słowacją to 3 punkty (lub 1 przy remisie) to będzie zdecydowanie za mało. Według nas Rumunia zakończy Euro 2024 już na fazie grupowej.

Słowacja – Podobnie spodziewamy się w przypadku Słowaków. Dla tej reprezentacji sukcesem jest już sam awans na Euro. Choć w 2016 roku grali całkiem nieźle to tutaj jednak nie spodziewamy się, aby mieli większe szanse na awans. Ich procentowa ocena to co prawda blisko 40%, jednak nie dajemy im szans i obstawiamy, że to Słowacja nie awansuje z grupy E.

Euro 2024: Grupa E – wyniki meczów

Na ten moment nie znamy jeszcze wyników w grupie E. Jeżeli tylko pierwsze spotkania zostaną rozegrane i będziemy znać ich rezultaty – artykuł zostanie o nie uzupełniony.

Komentarze

Ładowanie…

Co myślisz?

0 Polubień
Łapka w górę