tdf

Tour De France 2023 kursy, typy, zapowiedź

Od 1. lipca do 23. lipca najlepsi kolarze na świecie będą rywalizować na Tour De France 2023. Zobaczymy wiele gwiazd, a my przygotowaliśmy dla Was w naszym artykule zapowiedź Tour De France wraz z kursami oraz naszymi typami. Według nas tegoroczny tour i bój o żółtą koszulkę pomiędzy Pogacarem, a Vingegaardem może być jeszcze bardziej ekscytujący niż rok temu. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą zapowiedź oraz typami na Tour de France 2023.

Tour de France 2023 zapowiedź

Już w sobotę kolarze wyruszą na najważniejszy wielki tour w sezonie 2023. Na starcie zobaczymy dwie gwiazdy peletonu, a zarazem dwóch największych faworytów – Jonasa Vingegaarda oraz Tadeja Pogacara. To oni powinni stoczyć walkę na 21. etapowym wyścigu o żółtą koszulkę. Dodatkowo do walki powinni włączyć się tacy zawodnicy jak Hindley oraz Enric Mas. Walka o klasyfikację generalną rozegra się na ośmiu górskich etapach oraz jednej górskiej czasówce. Co ciekawe kolarze już od pierwszego dnia będą mierzyć się z pagórkowatymi odcinkami, a pierwsze szanse dla sprinterów pojawią się dopiero na etapie numer 4.

Tour de France 2023 kursy

W ofertach bukmacherów na Tour De France są dostępne już kursy bukmacherskie. Oczywiście głównym faworytem jest ubiegłoroczny triumfator Vingegaard (kurs 2.05), jednak tuż za jego plecami uplasowany jest Słoweniec Tadej Pogacar (kurs 2.15). Kolejno zawodnicy są już w bardzo dużej dysproporcji kursowej – Jay Hindley (kurs 18.00), Enric Mas (kurs 30.00) oraz Ben O Connor (kurs 34.00).

Poniżej w tabeli prezentujemy kursy na faworytów Tour de France 2023:

ZawodnikKurs
Vingegaard J.2.05Obstawiam
Pogacar T.2.15Obstawiam
Hindley J.18.00Obstawiam
Mas E.30.00Obstawiam
O Connor B.34.00Obstawiam
Skjelmose J.M.35.00Obstawiam
Carapaz R.40.00Obstawiam

Co ciekawe Skjelmose został wyceniony na współczynnik 35.00. Pomimo młodego wieku młody Duńczyk z Treka może namieszać w wielkim tourze. Zobaczymy na ile jest przygotowany, jednak podczas wygranego Tour de Suisse zaprezentował się ze znakomitej strony. Na pewno warto bacznie obserwować kursy na tego zawodnika – choćby na podium lub TOP 5.

Tour de France 2023 typy

Po przeanalizowaniu trasy oraz kursów wystawionych przez bukmacherów wyłapaliśmy do naszych typów ciekawe valubety z oferty bukmachera Betfan. Pierwszym typem na kuponie będzie Mas lepszy od Carapaza. Stawiamy tutaj na Hiszpana, ze względu na to, że potrafi on przygotować najwyższą formę właśnie na wielkie toury. Może nie jest w stanie ich wygrać, ale zawsze do końca liczy się w walce o podium. Co do Carapaza – po zmianie drużyny z Ineos nieco przygasł, ostatnio dość mocno męczył się podczas Du Dauphine gdzie zajął dopiero 36 lokatę w klasyfikacji generalnej. Od tego okresu ciężko będzie mu zbudować szczytową formę na Tour we Francji.

Drugi typ na naszym kuponie to wspominany kilkukrotnie młody talent Skjelmose. Liczymy na jego świetny występ i pomimo, że w parze został zestawiony z zawsze nieobliczalnym Simonem Yates’em to liczymy, że w ostatecznym rozrachunku go pokona. Nie ukrywam, że typ jest nieco ryzykowniejszy, albowiem nie wiemy jak młody Duńczy wytrzyma 3-tygodniowy wyścig, czy na przykład po drugim tygodniu nie będzie już zbyt zmęczony. My jednak wierzymy w jego wolę walki i świetne występy młodych kolarzy i stawiamy że Skjelmose ukończy wyścig przed Simonem Yates’em.

Zestawienie faworytów Tour de France 2023

Ilość gwiazdekZawodnicy
⭐⭐⭐⭐⭐Vingegaard, Pogacar
⭐⭐⭐⭐Skjelmose
⭐⭐⭐Mas, Hindley
⭐⭐O Connor, Gadu
Kuss, Carapaz, Landa

My umieściliśmy Skjelmose znacznie wyżej niż w notowaniach bukmacherów. Liczymy, że choćby przez 2 tygodnie Duńczyk pojedzie świetny wyścig i po części włączy się do rywalizacji z wielką dwójką.

FAQ – pytania i odpowiedzi

1️⃣ Kto wygra TdF 2023?

Według nas żółtą koszulkę, czyli całą klasyfikację generalną podczas 2023 roku wygra Słoweniec – Tadej Pogacar. Jego najgroźniejszym rywalem będzie oczywiście Jonas, jednak w tym roku liczymy na odgryzienie się za ubiegły rok przez Tadeja i jego zwycięstwo.

2️⃣ Który bukmacher posiada ofertę na Tour De France 2023?

Miedzy innymi Fortuna, Betfan czy Totalbet posiadają ofertę bukmacherską na Tour de France 2023. Możesz tam obstawiać zakłady długoterminowe, na żywo, jak i na poszczególne etapy.

Komentarze

Ładowanie…

Co myślisz?

0 Polubień
Łapka w górę