Euro 2024, grupa B

Euro 2024: Grupa B: Typy, terminarz, tabela, wyniki

Grupa B podczas Euro 2024 wydaje się, że będzie tak zwaną “grupą śmierci”. Będziemy mieli w niej 3 topowe reprezentacje, które nawet z pewnością mogą walczyć o końcowym triumf, a także jednego outsidera. Wydaje się, że rywalizacja w grupie B będzie jedną z najciekawszych, dlatego w naszym artykule prezentujemy informacje dotyczące grupy B takie jak typy, terminarz czy tabelę. Zapraszamy do zapoznania się.

ETOTO - Euro 2024
PAKIET 777

Euro 2024: Grupa B – typy bukmacherskie

Z pewnością będzie to najtrudniejsza grupa podczas Euro 2024. Wytypowanie jej także łatwe nie będzie, albowiem mamy w niej 3 znakomite ekipy oraz jeden słabszy zespół, który choć wydaje się, że stoi na straconej pozycji to z pewnością może nieco namieszać w całym układzie wielkiej trójki. Mowa tutaj oczywiście o Albanii, która jest skazywana na ostatnie miejsce w tej grupie. Kandydatem do wygranej jest oczywiście Hiszpania, choć dziwią nas nieco notowania na Włochów oraz Chorwatów. O ile oczywiście Chorwacja faktycznie może jest minimalnie słabsza, tak wydaje się, że Włosi i Hiszpanie powinni odegrać w tej grupie pierwsze skrzypce. Tutaj z tej trójki tak naprawdę każdy może wygrać z każdym i wystarczy jeden groszy dzień i można stracić bardzo cenne 3 punkty. Stąd też w grupie B decydujemy się na typ z wysokim kursem. Mianowicie obstawiamy, że Włosi wygrają grupę B podczas Euro 2024 po kursie 3.05 w Etoto.

obraz 18

Z pewnością Włosi mają duży potencjał na to, aby kolejny raz na Euro zajść daleko. Oczywiście może to nie być aż tak duży sukces, jak podczas Euro 2020, gdzie zostali Mistrzami Europy, jednak nadal będą bronić tytułu i w żaden sposób skreślać ich nie można. Mają bardzo dobrą kadrę, świetnych zmienników i przede wszystkim wysokie umiejętności indywidualne, które mogą zadecydować o losach poszczególnych spotkań. Oczywiście eliminacje nie do końca mieli udane, ale Italia już wielokrotnie grała słabsze eliminacje, a na głównym turnieju potrafili świetnie grać w piłkę. W tej grupie może wydarzyć się wszystko, stąd też wybieramy typ z wyższym kursem na Italię.

Euro 2024: Grupa B – terminarz meczów

  • 15 czerwca 2024 18:00 | Hiszpania – Chorwacja | Stadion Olimpijski, Berlin
  • 15 czerwca 2024 21:00 | Włochy – Albania | Signal Iduna Park, Dortmund
  • 19 czerwca 2024 15:00 | Chorwacja – Albania | Volksparkstadion, Hamburg
  • 20 czerwca 2024 21:00 | Hiszpania – Włochy | Veltins-Arena, Gelsenkirchen
  • 24 czerwca 2024 21:00 | Albania – Hiszpania | Merkur Spiel-Arena, Düsseldorf
  • 24 czerwca 2024 21:00 | Chorwacja – Włochy | Red Bull Arena, Lipsk

Euro 2024: Grupa B: tabela

W grupie B, czyli tą nazywaną jako grupa śmierci zobaczymy 4 ekipy. Oprócz faworytów do jej wygrania, czyli Hiszpanów znajdą się w niej obrońcy tytułu sprzed 4 lat, czyli Włosi. Dodatkowo skład grupy uzupełnią Chorwaci, a także dość niespodziewanie Albania, która awansowała z eliminacji z polskiej grupy.

Tak prezentuje się tabela w Grupie B:

# Mecze Punkty Gole strzelone Gole stracone Bilans
1. Hiszpania 2 6 4 0 +4
2. Włochy 2 3 2 2 0
3. Albania 2 1 3 4 -1
4. Chorwacja 1 1 2 5 -3

Oczywiście największe szanse na wygraną mają Hiszpanie, jednak któraś z trzech wielkich reprezentacji swój udział może zakończyć na Euro 2024 już na fazie grupowej. Gdyby któraś reprezentacja z wielkiej trójki nie ograła Albanii, a dodatkowo przegrała 2 mecze to z pewnością zabraknie dla nich miejsca dalej. W tej grupie wszyscy będą chcieli ograć Albanię, a resztę punktów ewentualnie wywalczyć w starciach pomiędzy sobą.

Euro 2024: kto wyjdzie z grupy B?

Hiszpania – są kandydatem do zwycięstwa w tej grupie. Czy jednak jest to uzasadnione? Z pewnością tak, jednak przy tak wyrównanej grupie wszystko może się wydarzyć. Tiki-taka nie jest już tak skuteczna i jeżeli Hiszpanie znów będą chcieli wchodzić z piłką to bramki to może być różnie. Ich szanse na awans z grupy B to blisko 90% i z pewnością byłoby gigantyczną sensacją, gdyby Hiszpanie nie załapali się do fazy pucharowej. My również spodziewamy się, że Hiszpanie bez większych kłopotów wyjdą z grupy B.

Włochy – obrońcy mistrzowskiego tytułu z ostatniego Euro mogą mówić o sporym pechu podczas losowania. Trafili do piekielnie trudnej grupy i choć mają ponad 75% szans na wyjście z grupy to z pewnością muszą być ostrożni. Grupa będzie mocno zacięta i nie mogą przede wszystkim potknąć się w meczu z Albanią. Dodatkowo wydaje się, że są w stanie wywalczyć z Chorwatami 3 oczka, a i z Hiszpanią przy dobrej dyspozycji nie są bez szans. Również typujemy, że Włosi awansują z grupy B.

Totalbet - Euro 2024
PAKIET 3x111

Chorwacja – wydaje się, że obok Hiszpanii oraz Włochów jest to trzeci nóż tej grupy. Może być jednak różnie, albowiem Chorwaci mają już wiekowych zawodników i przez to nie wiemy do końca jak sobie poradzą. Nadal jednak trzymają oni świetny poziom, dlatego nawet w tak trudnej grupie Chorwacja powinna poradzić sobie bez większych kłopotów. Oczywiście muszą oni ograć przede wszystkim Albanie, ale 3 punkty niekoniecznie muszą dać awans z grupy. Ważne będzie także wywalczenie choćby 1 punktu w dwóch starciach z Italią oraz Hiszpanią. Scenariusz jak najbardziej do zrealizowania, dlatego również Chorwację typujemy, że awansuje z grupy B. W tej grupie spodziewamy się, że właśnie 3 ekipy wejdą do fazy pucharowej.

Euro 2024 – kto odpadnie z grupy B?

Albania – z pewnością najsłabsze ogniwo w grupie B. To właśnie wszystkie 3 czołowe reprezentacje będą chciały wywalczyć komplet punktów w starciu z Albańczykami. Wydaje nam się, że ta reprezentacja nie odegra większej roli podczas Euro 2024, choć jeżeli urwałaby 1 punkt którejś z reprezentacji to z pewnością mogłoby być ciekawie. Nie pod kątem tego, że Albania miałaby szanse na awans, ale pod kątem tego, że potencjalnie mogłaby którąś ekipę wyrzucić. Ich szanse na awans do około 8% i my również nie spodziewamy się, aby awansowali z grupy B.

Euro 2024: Grupa B – wyniki meczów

Na ten moment oczywiście jeszcze nie ma wyników w grupie B. Jeżeli jednak tylko się pojawią wyniki pierwszych spotkań podczas Euro 2024 od razu Was o tym poinformujemy i zaktualizujemy wyniki.

Komentarze

Ładowanie…

Co myślisz?

0 Polubień
Łapka w górę