Polska, typy

Euro 2024: Jakie szanse ma Polska na ME 2024?

Polska po udanych marcowych barażach awansowała na Euro 2024 w Niemczech. Od dawna było już wiadomo, że nawet jeżeli awansujemy to z pewnością nie będzie to dla nas łatwa impreza. Biało-Czerwoni zagrają w grupie D, która będzie bardzo ciężkim wyzwaniem. Jakie więc szanse ma Polska na Euro 2024? Zapraszamy do naszego artykułu, w którym omawiamy kilka sytuacji reprezentacji Polski na ME 2024.

Superbet - Euro 2024
PAKIET 3755 PLN

Euro 2024: Polska – jakie szanse na ME?

Bukmacherzy nie dają zbyt dużych szans Polsce na Euro 2024. Kurs na ich wygraną został wyceniony na 150.00. Gorzej bukmacherzy widzą tylko zespoły Rumunii, Słowenii, Albanii, Gruzji i Słowacji.

Niewątpliwie nasze szanse na Mistrzostwach Europy nie są zbyt wysokie, albowiem zagramy w trudnej grupie i z pewnością już sam awans z niej będzie dużym sukcesem. Sztuczna inteligencja wyliczyła, że Polska ma 0.67% szans na wygranie Euro 2024.

Euro 2024: Czy Polska może wyjść z grupy?

Z pewnością Biało-Czerwoni grając w grupie D będą mieli ciężkie zadanie. Wyjście z grupy jednak jest jak najbardziej realne. Trzeba zagrać tylko przynajmniej 2 dobre spotkania, albowiem przy obecnym systemie rozgrywania Euro aż 4 najlepsze drużyny z trzecich miejsc awansują z fazy grupowej. Dzięki temu, jeżeli Polakom udałoby się zdobyć 3 punkty to już cień szansy na awans jest. 4 punkty dałyby z pewnością awans.

Szanse Polski na wyjście z grupy Euro to około 33%. Kurs na awans Polski z grupy to 2.50. Mnożnik na wygranie grupy D przez Polskę to kurs 17.50, a więc to około 6%. Miejsce 1-2 zajęte przez Polaków to kurs 4.50, a więc około 28% szans. Niewątpliwie pokazuje to, że Polacy mają jak najbardziej realne szanse, aby awansować z grupy.

Wydaje się, że remis w pierwszym meczu z Holandią oraz wygrana z Austrią zapewniłby Polsce awans. Z Francją nie spodziewamy się niestety punktów, więc wszystko będzie zależeć od dwóch pierwszych meczów Biało-Czerwonych na Euro 2024.

Euro 2024: Na kogo mogą trafić Polacy w fazie pucharowej?

Przy potencjalnym awansie Biało-Czerwonych z grupy na Euro 2024 możemy także pospekulować, na kogo potencjalnie możemy trafić w fazie pucharowej. Akurat pomimo trudnej grupy, gdyby udało się zająć w niej drugie miejsce zadanie z pewnością mogłoby być łatwiejsze w 1/16 finału, albowiem wtedy zmierzylibyśmy się z 2. miejscem z grupy E, a zakładając, że Belgia wygra tę grupę to najpewniej trafilibyśmy na Ukrainę lub Rumunię.

Zajmując 3. lokatę natomiast Polacy mogliby trafić rywala trudniejszego, albowiem mogliby to być nawet Anglicy. Niewątpliwie drugie miejsce otworzyłoby dużą szansę nawet na najlepszą ósemkę tego turnieju. Możesz także zobaczyć nasze wszystkie szanse i przewidywania Euro 2024.

Komentarze

Ładowanie…

Co myślisz?

0 Polubień
Łapka w górę