Euro 2024
depositphotos.com
w , ,

Euro 2024: kto awansował do półfinału? Jaka drabinka w 1/2 finału?

W sobotę zakończyliśmy zmagania podczas ćwierćfinałów finału Euro 2024. To było intensywne 2 dni, ale mamy już rozstrzygnięcia, które zespoły awansowały do najlepszej czwórki turnieju, czyli półfinałów. Kogo zobaczymy we wtorkowym i środowym starciu 1/2 finału? Jak wyglądają pary i drabinka turniejowa mistrzostw Europy? Zapraszamy do naszego artykułu.

400 PLN za gola Hiszpanii lub Francji
Zagraj za 2 zł na bramkę wybranej reprezentacji i odbierz premię 400 zł
Premia

400 PLN

W STS możesz odebrać 400 zł za choćby JEDNEGO gola Hiszpanii lub Francji (do wyboru). Wystarczy do tego stawka zaledwie 2 zł! Otwierasz konto TUTAJ, następnie wpłacasz minimum 50 zł, grasz z regularnej oferty za 2 zł na bramkę Hiszpanii lub Francji, a jeżeli Twoja reprezentacja trafi do siatki rywali na Twoje konto wpadnie 400 zł!

Euro 2024: kto awansował do półfinałów?

Pierwszym półfinalistą została reprezentacja Hiszpanii. Mierzyli się oni w ćwierćfinale z gospodarzem turnieju i po bardzo zaciętym spotkaniu w regulaminowym czasie gry padł remis 1:1. Hiszpanie przeważali w tamtym spotkaniu, jednak nie dali rady wytrzymać naporu Niemców i w końcówce meczu stracili gola na 1:1. La Roja miało pewne kłopoty, albowiem trener wymienił część zawodników z podstawowego składu, co sprawiło, że skład nieco się osłabił. W dogrywce zarówno Niemcy, jak i Hiszpanie mieli swoje okazje, ale bardziej obie reprezentacje wyczekiwały na rzuty karne. W 119 minucie jednak świetnym dośrodkowaniem popisał się Dani Olmo, a akcję strzałem z główki wykończył rezerwowy – Merino. Dzięki temu Hiszpania wygrała 2:1 i jako pierwsza zapewniła sobie udział w półfinale Euro 2024.

Drugim półfinalistą została natomiast reprezentacja Francji. Kolejny raz zagrali oni słabe spotkanie, jednak Portugalia, czyli ich rywal również zagrał słabo. To sprawiło, że w regulaminowym czasie gry nie oglądaliśmy goli, zresztą podobnie jak w dogrywce. Byliśmy więc świadkami rzutów karnych. Tam lepsi okazali się Trójkolorowi, którzy wygrali 5:4 i zapewnili sobie awans do półfinału Euro 2024.

400 zł za gola Hiszpanii lub Francji
Zagraj za 2 zł na gola wybranej reprezentacji i odbierz 400 zł
Premia

400 PLN

Drugiego dnia zmagań w półfinałach o 18:00 byliśmy świadkami starcia Anglików ze Szwajcarami. Anglicy ponownie zagrali bardzo słabo. Faktem tego jest choćby statystyka, w której do 80 minuty meczu nie mieli nawet celnego strzału. Szwajcarzy byli ekipą nieco lepszą i dzięki temu objęli prowadzenie po golu Embolo z 75 minuty. Tym prowadzeniem jednak nie nacieszyli się zbyt długo, albowiem już 5 minut później plasowanym strzałem Saka wyrównał wynik spotkania. W dogrywce Anglicy zagrali nieco lepiej, ale to nie wystarczyło, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Ponownie doszło do serii rzutów karnych. W niej okazali się lepsi Anglicy, którzy wygrali 5:3 i zapewnili sobie jako trzeci awans do półfinału.

W ostatnim meczu, który miał wyłonić czwartego półfinalistę Holendrzy mierzyli się z Turkami. W tej rywalizacji mieliśmy największego faworyta do wygrania z wszystkich czterech spotkań i była nim reprezentacja Oranje. Zaczęli dobrze, ale co ciekawe po 15. minutach inicjatywę zaczęli przejmować Turcy. Dzięki temu w 35. minucie wyszli na prowadzenie. W drugiej połowie jednak Holandia mocno naciskała na bramkę turecką i dzięki temu w 70. minucie gola na wyrównanie zdobył de Vrij. Holandia nie odpuszczała i już 6 minut później zdobyła gola na 2:1 dającego prowadzenie w meczu. Jak się okazało była to bramka samobójcza zespołu tureckiego. Turcy choć próbowali to nie byli w stanie odpowiedzieć. To Holandia uzupełniła najlepszą czwórkę Euro 2024.

Euro 2024: drabinka 1/2 finału