ksw 83 typy

KSW 83 Colosseum II kursy bukmacherskie oraz typy na galę (03.06.23)

W sobotę 3. czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie czeka nas druga gala Colosseum II. Będzie to 83. odsłona Konfrontacji Sztuk Walki, jednak ze względu na prestiżowe miejsce rozgrywania tej gali organizatorzy przygotowali w karcie walk wiele ciekawych nazwisk oraz zestawień. Sprawdź w naszym artykule, jak prezentują się kursy bukmacherskie na poszczególne pojedynki, a także zapoznaj się z przygotowanymi przez nas typami na KSW 83 Colosseum 2. Przeanalizowaliśmy naszym zdaniem 3 najciekawsze pojedynki, czyli starcie Pudzianowskiego ze Szpilką, Ziółkowskiego z Parnasse oraz walkę wieczoru pomiędzy Mamedem Khalidovem, a Askhamem. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą analizą!

KSW 83 kursy bukmacherskie (03.06.23)

Dostępność kursów bukmacherskich na hitową galę KSW 83 Colosseum II na Stadionie Narodowym w Warszawie widniała już w ofercie bukmacherów na ponad miesiąc przed galą. Według analityków faworytami do wygrania najważniejszych walk jest Mariusz Pudzianowski (kurs 1.50 – 66% szans) w starciu ze Szpilką (kurs 2.60 – 34% szans na wygraną), Mamed Khalidov (kurs 1.60 – 62% szans) w walce wieczoru z Askhamem (kurs 2.34 – 38% szans) oraz Parnasse (kurs 1.50 – 64% szans) w walce z Ziółkowskim (kurs 2.53 – 36% szans).

100 PUDZIAN

W zestawieniu poniżej znajdziesz komplet najwyższych kursów na wszystkie pojedynki z gali KSW 83 w Warszawie:

Zawodnik 1KursKursZawodnik 2
K. Głowacki2.40 – Betfan1.56 – BetfanP. TołkaczewskiObstawiaj
M. Kazieczko2.05 – Fortuna1.77 – FortunaL. BrichtaObstawiaj
D. Rutkowski1.60 – forBET2.34 – forBETA. Soldaev Obstawiaj
R. Szymański1.42 – Fortuna2.87 – FortunaV. MirceaObstawiaj
M. Materla3.10 – Etoto1.35 – EtotoR. PaczuskiObstawiaj
J. Wikłacz1.30 – Fortuna3.53 – FortunaW. MartinsObstawiaj
A. Wrzosek1.35 – Totalbet3.30 – TotalbetB. StoicaObstawiaj
P. Pawlak2.10 – Betfan1.73 – BetfanT. RomanowskiObstawiaj
M. Pudzianowski1.50 – Fortuna2.60 – FortunaA. SzpilkaObstawiaj
M. Ziółkowski2.53 – Superbet1.50 – SuperbetS. ParnasseObstawiaj
M. Khalidov1.60 – Fortuna2.34 – FortunaS. AskhamObstawiaj

Dodatkowo według zestawień bukmacherskich faworytami do zwycięstwa w swoich pojedynkach są: Wrzosek (1.35), Wikłacz (1.30), Paczuski (1.35), Szymański (1.42), Rutkowski (1.60), Brichta (1.77) oraz Tołkaczewski (1.56).

KSW 83 kursy na Mariusz Pudzianowski – Artur Szpilka

 • Mariusz Pudzianowski wygra – 1.50
 • Mariusz Pudzianowski KO, TKO, DQ, Poddanie – 1.82
 • Artur Szpilka wygra – 2.60
 • Mariusz Pudzianowski przez decyzję – 7.00
 • Artur Szpilka KO, TKO, DQ, Poddanie – 3.50
 • Artur Szpilka przez decyzję – 10.00
superbet szpila pudzian

Naszym zdaniem na walkę Pudzianowskiego ze Szpilką dobrze plasują się kursy na wygraną Pudziana przez KO, TKO, DQ, Poddanie (kurs 1.82). Walka powinna być szybka i jako, że Szpila dysponuje dobrym ciosami to Pudzian powinien wyczekać moment i wykończyć rywala jednym uderzeniem.

KSW 83 kursy bukmacherskie na Ziółkowski – Parnasse

 • Ziółkowski wygra – 2.53
 • Ziółkowski KO, TKO, DQ, Poddanie – 3.75
 • Ziółkowski przez decyzję – 7.00
 • Parnasse wygra – 1.52
 • Parnasse KO, TKO, DQ, Poddanie – 7.00
 • Parnasse przez decyzję – 2.75

Oprócz klasycznego kursu 1.52 na wygraną Parnasse również ciekawą opcją do betowania wydaje się kurs 2.75 na zwycięstwo Parnasse z Ziółkowskim przez decyzję. Walka powinna potrwać na pełnym dystansie.

KSW 83: Khalidov – Askham kursy na walkę

 • Khalidov wygra – 1.60
 • Khalidov KO, TKO, DQ, Poddanie – 3.00
 • Khalidov przez decyzję – 4.00
 • Askham wygra – 2.34
 • Askham KO, TKO, DQ, Poddanie – 5.00
 • Askham przez decyzję – 4.00
150 fortuna

Pozostałe kursy na KSW 83 (03.06.23)

Oczywiście oprócz standardowych rynków na galę KSW 83 na Stadionie Narodowym w Warszawie typerzy mają do dyspozycji także zakłady związane z liczbą rund czy sposób zakończenia walki. Poniżej prezentujemy naszym zdaniem najbardziej godne uwagi kursy z tych rynków, które możesz obstawiać między innymi w Fortuna, Betfan czy STS.

Wysokie kursy na liczbę rund

W przypadku chęci grania na zakładach bukmacherskich inne niż klasyczne 1X2 ciekawym rozwiązaniem będą wysokie kursy na ilość rund w poszczególnych pojedynkach.

Poniżej przykładowe mnożniki kursowe na liczbę rund w 3 wybranych pojedynkach na gali KSW Colosseum II:

PojedynekLiczba rund / kursLiczba rund / kurs
Wrzosek – Stoica+ 2.5 / 1.84– 2.5 / 1.84
Materla – Paczuski+ 2.5 / 2.38– 2.5 / 1.50
Wikłacz – Martins+ 3.5 / 1.50– 3.5 / 2.38

Starcie Wikłacza z Martinsem po wysokim kursie 2.38 na -3.5 rundy w tej walce MMA wydaje się być ciekawym valubetem. Panowie powinni poczuć chęć zwycięstwa od pierwszych rund i rzucić się na szybkie wymiany, co może przełożyć się na znaczne szybsze zakończenie tej bitwy.

Postaw najwyższe kursy na specjalne zakłady z oferty Fortuna

W Zakładach Bukmacherskich Fortuna graczy na graczy, którzy szukają najwyższych kursów czekają zakłady specjalne z nawet o 20% wyższymi współczynnikami niż u konkurencji. Jakie więc zakłady specjalne na KSW 83 Colosseum II?

Najkrócej trwająca walka:

 • Pudzianowski – Szpilka: kurs 2.50
 • Głowacki – Tołkaczewski: kurs 4.00
 • Materla – Paczuski: kurs 7.00
 • Wrzosek – Stoica: kurs 8.00

Tutaj oczywiście faworytem do najkrótszego pojedynku jest starcie Pudziana ze Szpilą, a to zapewne ze względu na ostatni pojedynek Mariusza z Khalidovem. Dodatkowo nie spodziewamy się więcej niż 2 rund, więc rozstrzygnięcie powinno nadejść dość szybko.

Nokaut wieczoru:

 • Pudzianowski – Szpilka: kurs 4.00
 • Materla – Paczuki: kurs 5.00
 • Wrzosek – Stoica: kurs 6.00
 • Głowacki – Tołkaczewski: kurs 7.00

Poddanie wieczoru:

 • Ziółkowski – Parnesse: kurs 3.50
 • Wiłkacz – Martins: kurs 4.00
 • Materla – Paczuski: kurs 6.00
 • Khalidov – Askham: kurs 7.00

Według nas warto pokusić się o najwyższy kurs 7.00 na najlepsze poddanie w walce wieczoru pomiędzy Khalidovem, a Askhamem. Być może Mamed przypomni o swoich duszeniach i w efektowny sposób Askham podda walkę.

KSW 83 obstawianie bez ryzyka w Fortuna

W Fortuna Zakłady Bukmacherskie masz możliwość obstawiania swoich typów na KSW 83 Colosseum II bez ryzyka. Ten legalny bukmacher oferuje bonus w formie ubezpieczonych 3 pierwszych zakładów do łącznej kwoty 600 zł. Pierwszą turę możesz wykorzystać na nasz typ na KSW 83 i zagrać bez ryzyka z najlepszym kursem w Fortuna Zakłady Bukmacherskie.

Jak obstawić KSW 83 z ubezpieczeniem 100% w Fortunie:

 • zarejestruj się w Fortunie poprzez link afiliacyjny
 • dokonaj pierwszego depozytu – najlepiej 100 zł
 • postaw zakład na wygraną Pudziana ze Szpilką, Khalidova z Ashkhamem oraz ponad 3.5 rundy w pojedynku Ziółkowski – Parnasse
 • wygrana – zgarniasz ponad 300 zł (3.60 x 100 – 12% podatku)
 • porażka – otrzymasz zwrot postawionych środków na konto główne z możliwością natychmiastowej wypłaty

Jest to świetna okazja dla nowych typerów, którzy mogą tak naprawdę w tym przypadku tylko wygrać albo dostać zwrot postawionej kwoty na konto GŁÓWNE, bez warunków obrotu.

KSW 83 typy (03.06.2023)

Po analizie składników kursowych poszczególnych walk wiemy już czego spodziewają się bukmacherzy. Jak jednak typujemy walki KSW 83 my? Zapraszamy do zapoznania się z naszą analizą trzech najbardziej prestiżowych pojedynków gali KSW Colosseum 2, czyli starć Mariusza Pudzianowskiego z Arturem Szpilką, Ziółkowskiego z Parnasse oraz Khalidova z Askhamem.

Tak prezentuje się nasz kupon na KSW 83 Colosseum II, a poniżej analizujemy każdą z walk.

KSW 83 typy na Mariusz Pudzianowski – Artur Szpilka

Chyba większość fanów MMA może zgodzić się ze stwierdzeniem, że pojedynek Mariusza Pudzianowskiego z Arturem Szpilką jest jednym z najbardziej wyczekiwanych starć w mieszanych sztukach walki. Równie dobrze to ta walka mogłaby zostać okrzyknięta mianem “wieczoru”. Pudzian ostatnią walkę stoczył na pamiętnej gali w Gliwicach podczas KSW 77, gdzie został szybko znokautowany przez Khalidova. Szpilka natomiast walczył w formule MMA jedynie z Sergiejem Radczenko, którego zdecydowanie pokonał. Miał też swój incydent freak-fightowy podczas gali High League 4, gdzie pokonał Denisa Załęckiego. Z pewnością bilans byłego polskiego boksera jest dobry, jednak czy w starciu z tak doświadczonym zawodnikiem sobie poradzi?

pudzian typ

Według nas ciężko będzie Arturowi Szpilce pokonać zdecydowanie bardziej doświadczonego Pudziana. To były zawodnik strongmanów pokazał wielkie serce do pojedynków choćby w starciu ze znacznie lepszym Michałem Materlą. Szpilka z pewnością będzie chciał prowadzić walce w stójce, aby pokazać swoje umiejętności bokserskie, natomiast Pudzianowski będzie dążył, aby obalić Szpilę i wykończyć go w walce w parterze. Taki scenariusz walki jest zdecydowanie realistyczny, przewaga wagowa Pudziana może pozwolić mu przejąć inicjatywę walki i sprowadzić rywala do parteru. Tam Pudzian nie powinien pozostawić złudzeń. Dodatkowo, jeżeli walka toczyłaby się w stójce Pudzian również zaprezentował, że potrafi piekielnie uderzyć, choćby w starciu z Materlą. Naszym typ na walkę Pudzianowski – Szpilka to wygrana Pudziana.

KSW 83 typ Ziółkowski – Parnasse typy

Starcie Mariana Ziółkowskiego z Salahdinem Parnassem to walka walka dwóch mistrzów – pierwszego w wadze lekkiej oraz drugiego w wadze piórkowej. Oczywiście zdecydowanie bardziej doświadczonym jest Ziółkowski i pomimo, że pojedynek będzie odbywał się w wyższej kategorii wagowej to i tak Parnasse jest faworytem do jego wygrania. Oczywiście z pewnością staje przed cięższym zdaniem niż walka w swojej koronnej wadze, natomiast jego umiejętności są na znacznie wyższym poziomie od Ziółkowskiego. Wiemy też, że wielu fanów wybiera się na Narodowy właśnie ze względu na występ Francuza podczas gali.

parnasse typ

Naszym typem na pojedynek Ziółkowskiego z Parnasse podczas KSW 83 jest ponad 3.5 rundy w tym pojedynku. Jako, że Francuz nie będzie walczył w swojej kategorii wagowej z pewnością w pierwszych rundach będzie chciał wybadać swojego rywala. Dodatkowo w niższych kategoriach wagowych jest znacznie ciężej o nokaut, więc spodziewamy się, że coś wielkiego zacznie się dziać dopiero koło 3 rundy. Według nas jest to dobry bet, który idealnie komponuje się do naszego kuponu AKO na Colosseum II.

Typy KSW 83: Mamed Khalidov – Askham III

Starcie w walce wieczoru gali KSW Colosseum II to pojedynek Khalidova z Askhamem. Panowie będą mierzyć się ze sobą już po raz trzeci w swojej karierze i ma być to ostatni ich pojedynek zakończony tak zwaną trylogią. W pierwszym pojedynku pomiędzy tymi dwoma zawodnikami zdecydowanie lepszy okazał się Brytyjczyk Askham, natomiast w drugim starciu to Khalidov wyprowadził decydujący cios już w pierwszej rundzie i znokautował swojego rywala.

khalidov typ

Ciężko jest stwierdzić w jakiej formie są obaj zawodnicy – Mamed ostatnią walkę stoczył z Pudzianowskim pokonując go w łatwym stylu, natomiast Askham zmagał się z kontuzjami po walce z Khalidovem i do tej pory nie stoczył żadnego pojedynku. Niewątpliwie obaj zawodnicy przygotują się na maksa, bo w końcu stoczą walkę przed ponad 50 tysięczną publicznością. Oczywiście Khalidov lata świetlności ma już za sobą, ponieważ przed pojedynkiem z Pudzianem stoczył 5 pojedynków z czego wygrał tylko właśnie ze wspomnianym strongmanem. Z pewnością Khalidov będzie musiał narzucić swój rytm walki od startu, ponieważ im dłużej potrwa walka tym większą przewagę będzie miał młodszy Brytyjczyk i swoją siłą może wyjść zwycięsko z tego pojedynku. My jednak liczymy, że będzie to ostatnie przebudzenie Mameda, który potrafił błyszczeć podczas gal KSW i pomimo, że ostatnio został zweryfikowany dwukrotnie przez Narkuna, a także Roberto Soldicia to naszym typem jest wygrana Mameda Khalidova z Askhamem w walce wieczoru gali KSW 83.

Wydaje się, że dla Khalidova będzie to ostatni zawodowy pojedynek dlatego też z pewnością będzie chciał do niego przygotować się w jak najlepszy sposób, stąd liczymy na jego zwycięstwo przed tak wielką publicznością.

Gdzie obstawiać KSW 83?

Zakłady związane z hitową galą KSW rozgrywaną na Stadionie Narodowym w Warszawie pod nazwą Colosseum II można obstawiać u wszystkich legalnych bukmacherów w Polsce, w tym m.in. w Fortunie, STS, Betfan, Forbet czy Totalbet. Każda z tych firm oferuje szeroki zakres selekcji (ponad 300) na wydarzenie KSW 83, w tym zakłady na zwycięzcę walki, czas trwania walki, liczę rund, czy liczbę nokautów. Przed obstawianiem warto porównać ofertę różnych bukmacherów, aby wybrać najlepsze kursy i oferty promocyjne.

W przypadku zakładów online na KSW 83 na stadionie Narodowym w Warszawie w pierwszej kolejności polecamy Wam udać się do Fortuna, czyli sponsora federacji KSW. Tam znajdziecie ponad 400 zakładów bukmacherskich oraz najlepsze kursy na KSW Colosseum II na faworytów pojedynków, czyli w przedziale 1.30 – 1.70.

KSW 83 karta walk

Gala na Stadionie Narodowym w Warszawie obfituje w 11 arcyciekawych pojedynków. Najbardziej wyczekiwanym przez kibiców jest niewątpliwie starcie Pudzianowskiego ze Szpilką, a także Khalidova z Akshamem, które będzie starciem w walce wieczoru. Poniżej pełna karta walk KSW 83 z podziałem na pojedynki:

Walka wieczoru:

 • 83,9 kg/185 lb: Mamed Khalidov #3 (36-8-2, 16 KO, 16 Sub) vs Scott Askham (19-5, 12 KO, 2 Sub)

Pozostałe walki:

 • 70,3 kg/155 lb: Marian Ziółkowski #C (25-8-1 1NC, 6 KO, 13 Sub) vs Salahdine Parnasse #IC (17-1, 2 KO, 7 Sub)
 • 120,2 kg/265 lb: Mariusz Pudzianowski #6 (17-8 1NC, 12 KO) vs Artur Szpilka (2-0, 2 KO)
 • 83,9 kg/185 lb: Paweł Pawlak #1 (21-4-1 10 KO, 3 Sub) vs. Tomasz Romanowski #2 (18-8 1NC, 7 KO, 1 Sub)
 • 120,2 kg/265 lb: Arkadiusz Wrzosek (2-0, 1 KO) vs Bogdan Stoica (0-0)
 • 83,9 kg/185 lb: Michał Materla #5 (32-9, 12 KO, 13 Sub) vs Radosław Paczuski #7 (5-1, 4 KO)
 • 61,2 kg/135 lb: Jakub Wikłacz #C (14-3-1, 9 Sub) vs. Werlleson Martins #3 (18-5, 6 KO, 8 Sub)
 • 70,3 kg/155 lb: Roman Szymański #2 (17-6, 4 KO, 4 Sub) vs Valeriu Mircea #3 (28-8-1, 12 KO, 12 Sub)
 • 65,8 kg/145 lb: Daniel Rutkowski #2 (15-3 1NC, 7 KO, 1 Sub) vs Adam Soldaev #6 (7-1, 4 KO, 1 Sub)
 • 70,3 kg/155 lb: Maciej Kazieczko #6 (9-2, 6 KO) vs Leo Brichta (10-3 1NC, 5 KO, 4 Sub)
 • 120,2 kg/265 lb: Krzysztof Głowacki (0-0) vs. Patryk Tołkaczewski (0-0)

FAQ – pytania i odpowiedzi

1️⃣ Kto jest faworytem do wygrania walk na KSW 83?

Według bukmacherów, jak i naszym zdaniem zdecydowanymi faworytami do wygrania swoich pojedynków podczas gali KSW 83 w Warszawie jest Mariusz Pudzianowski w starciu ze Szpilką, Szymański z Mriceą, a także Wrzosek ze Soticą.

2️⃣ Kiedy gala KSW 83 Colosseum II?

Gala KSW 83 pod nazwą Colosseum II na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się 3. czerwca 2023 roku.

3️⃣ Który bukmacher najlepszy na KSW 83?

Według nas najlepszym bukmacherem na 83. galę Konfrontacji Sztuk Walki jest eFortuna, ponieważ posiada największy rynek zdarzeń (ponad 350 selekcji), zakłady specjalne, a także najwyższe kursy w przedziale 1.50 – 2.30.

4️⃣ Jakie typy najlepiej grać na kuponach podczas Colosseum 2?

Naszym zdaniem dobrymi typami na KSW 83 pod nazwą Colosseum II będzie postawienie na wygraną Khalidova z Askhamem, wygraną Pudzianowskiego ze Szpilką

Komentarze

Ładowanie…

Co myślisz?

1 Polubienie
Łapka w górę