Jak skutecznie obstawiać zakłady bukmacherskie?

Jak skutecznie obstawiać zakłady bukmacherskie: poradnik dla początkujących

Obstawianie zakładów bukmacherskich może być zarówno emocjonującą, przynoszącą radość, jak i dochodową formą rozrywki. Jednak jednocześnie może to być niezwykle trudne dla początkujących typerów. Dlatego przygotowaliśmy poradnik dla osób początkujących, który pozwoli choćby w minimalnym stopniu wdrożyć się w sposoby skutecznego obstawiania zakładów bukmacherskich. Dzięki artykułowi poznasz tajniki obstawiania i nauczysz się unikać najczęstszych błędów, które prawie zawsze doprowadzają do strat i dowiesz się jak skutecznie obstawiać!

Jak wybrać bukmachera? Zakładanie konta u buka

Obecnie na rynku bukmacherskim jest w czym przebierać jeśli chodzi o podmioty, które legalnie prowadzą swoją działalność na terenie Polski.

Legalny Bukmacher etoto
ETOTO to jeden z popularniejszych legalnych bukmacherów w Polsce

Warto wiedzieć:
Aby legalnie korzystać z zakładów bukmacherskich, firma prowadząca działalność bukmacherską musi być zalegalizowana przez Ministerstwo Finansów. Aby to sprawdzić, wystarczy sprawdzić stopkę strony bukmacherskiej. Dodatkowo, podstrona Ministerstwa na bieżąco aktualizuje listę legalnych podmiotów (link do strony).

W dobie dzisiejszego postępu technologicznego zakłady naziemne odchodzą na dużo dalszy plan niż obstawianie online. Aby zachęcić każdego potencjalnego gracza, bukmacherzy bez wahań promują się publikując coraz to lepsze bonusy bukmacherskie, promocje dla nowych graczy, czy zmniejszenie ryzyka pierwszych zagranych zakładów. Niemniej jednak wybór stałego do grania bukmachera nie jest rzeczą najłatwiejszą patrząc na mnogość ofert, jakie oferują w Polsce legalnie działające firmy. 

Wybór dobrego bukmachera zależy tak naprawdę od kilku najważniejszych czynników:

 • Oferta, jaka jest serwowana dla nowo zarejestrowanych graczy
 • Kursy na zdarzenia przedmeczowe
 • Mnogość oferty live oraz pre-match
 • Promocje dla stałych typerów
 • Szybkość działania strony oraz aplikacji
 • Kompetentność oraz częstotliwość aktywności pomocy technicznej

Biorąc pod uwagę wszystkie te aspekty, warto sprawdzić nasz ranking bukmacherski, który dokładniej pokazuje zalety najpopularniejszych oraz naszym zdaniem najlepszych bukmacherów na polskim rynku. Założenie konta u dobrego bukmachera jest już pierwszym krokiem do skutecznego obstawiania zakładów bukmacherskich. Nijaka oferta oraz ograniczenia z pewnością utrudni drogę do zdobywania zysków z grania kuponów.

Bukmacher Nagroda startowa Kod
mini rank betfan Potrojenie depozytu do 450 PLN Zobacz KOD
logototalbet 5230 zł: 30 zł za darmo + 200 zł bez ryzyka + 5000 zł od depozytu Zobacz KOD
Kod Promocyjny STS 1660 zł: 1500 zł od depozytu + 100 zł bez ryzyka + 60 zł za wykonanie zadań Zobacz KOD
mini rank fortuna 620 zł: 20 zł za darmo + 3 zakłady 600 zł bez ryzyka Zobacz KOD
etoto logomini 1 2222 zł bonusów powitalnych Zobacz KOD
logo mini goplusbet 500 zł bez ryzyka Zobacz KOD

Rodzaje oraz zasady zakładów bukmacherskich – co warto wiedzieć?

Ważną rzeczą przed rozpoczęciem obstawiania zakładów bukmacherskim  są podstawowe zasady oraz rodzaje zakładów. To zdecydowanie jeden z aspektów, który szybciej przyczyni się do skutecznego grania.

Warto w pierwszej kolejności przybliżyć się definicji zakładów bukmacherskich. Zakłady bukmacherskie to rodzaj zakładów, w którym osoba zawiera “umowę” z bukmacherem dotyczącą: wyniku danego wydarzenia sportowego, sytuacji jaka może mieć miejsce w trakcie meczu, wynik jakiegokolwiek innego zdarzenia losowego, który ów bukmacher może oferować.

Przykładowy kupon zagrany u bukmachera STS
Przykładowy kupon zagrany u bukmachera STS

Założenie takiego zakładu polega więc na wyborze prawdopodobnej sytuacji mającej miejsce w trakcie meczu lub innej sytuacji (na przykład społecznej lub politycznej). 

Korzystanie z usług bukmachera obarczone jest również kilkoma zasadami. Niektóre z nich to na przykład:

 • Maksymalna lub minimalna możliwa stawka;
 • Maksymalny czas spędzony u bukmachera (regulowany także przez Ministerstwo Finansów);
 • Minimalny kurs
 • Możliwa minimalna kwota depozytu lub wypłaty

Ważnym również aspektem są rodzaje oferowanych przez bukmacherów zakładów. Wybranie właśnie odpowiedniego rodzaju oraz skuteczne ich łącznie to droga do skutecznego obstawiania zakładów bukmacherskich. W związku z tym przygotowaliśmy wszystko w oddzielnych artykułach:

 1. Zakłady pojedyncze
 2. Duble oraz triple
 3. Gry typu Draw No Bet
 4. Granie systemem
 5. Undery i Overy
 6. Handicap w bukmacherce
 7. Live betting czyli obstawianie zakładów na żywo

Warto zapoznać się z każdym z tych rodzajów, aby zwiększyć swoje szanse na wygraną oraz mieć możliwość wyboru najlepszej strategii obstawiania dla siebie.

Analizowanie meczu – czyli jak zbierać informacje i wykorzystać je na kuponie?

Analizowanie meczów lub jakichkolwiek innych wydarzeń w celu ich zagrania to kluczowy element skutecznego obstawiania zakładów bukmacherskich. Aby zwiększyć swoje szansę na wygraną, warto poznać sposoby wykorzystywania oraz zbierania informacji o:

 • drużynach oraz zawodnikach;
 • formie;
 • kontuzjach;
 • stylu gry
 • jakichkolwiek innych czynników mogących wpłynąć na końcowy wynik wydarzenia.

Najważniejszym krokiem w skutecznym analizowaniu meczu jest zebranie odpowiednich informacji. Istnieje duża gama stron oferujących zbiór wszelkich najważniejszych statystyk dotyczących zawodników, drużyn, czy wyników poprzednich spotkań. Warto również śledzić aktualności sportowe, słuchać ekspertów oraz komentatorów obstawianych widowisk. Należy zwracać uwagę i korzystać z wielu różnych źródeł. Dzięki temu poznamy styl gry, taktykę trenerów, składy oraz predyspozycje do wygrania zagranego spotkania.

Statystyki H2H do analizowania meczów w celu zwiększenia skuteczności w obstawianiu.
Przykładowe statystyki H2H ze strony Flashscore.pl

Bardzo ważnym krok to również wykorzystywanie tych informacji na swoim kuponie. Dobre przeanalizowanie statystyk drużyn może wpłynąć na to ile pojawi się rzutów rożnych, kartek czy też jakie będzie prawdopodobieństwo strzelonych bramek. Warunki pogodowe oraz kontuzje/dyskwalifikacje zawodników są również bardzo ważnymi aspektami do skutecznego obstawiania zakładów! 

Mimo wszystko każdy z obstawionych spotkań powinien być okraszony intuicją oraz zdrowym rozsądkiem. Cała oferta zakładów bukmacherskich to w większości przypadków rachunek prawdopodobieństwa, a wynik spotkania nierzadko może kończyć się różnymi niespodziankami. Należy również pamiętać, że obstawianie to gra hazardowa, która zawsze niesie za sobą ryzyko. Każdy powinien kontrolować swoje emocje i wybierać zakłady oraz stawkowanie ich rozważnie.

Strategie obstawiania

Wybranie odpowiedniej strategii może okazać się kluczem do skutecznego obstawiania zakładów bukmacherskich. Istnieje wiele systemów, z których każdy ma swoje dobre i złe strony. Warto więc poznać te najpopularniejsze i wybrać te, które pasują najlepiej do preferencji i stylu obstawiania.

Prawdopodobnie najpopularniejszą strategią typowania są zakłady systemowe. Ten typ zakładów daje możliwość zagrania kilku różnych wyników jednocześnie, co bardzo mocno zmniejsza ryzyko utraty zainwestowanych środków. Więcej napisaliśmy o tym w artykule o zakładach systemowych.

kupon systemowy
Przykładowy kupon systemowy w ETOTO

Warto wspomnieć również o strategii, która nazywa się “value betting”. Polega to na szukaniu kursów bukmacherskich, które zostały przez bukmacherów zawyżone. Bazując na własnej analizie, pewności swojego typu oraz doświadczeniu będziemy mogli zauważyć, że prawdopodobieństwo trafienia zakładu jest wyższe niż założył bukmacher. Zdecydowanie zmniejsza to ryzyko oraz zwiększa okazję do trafienia kuponu po wyższym kursie, niż być powinien. Czasami widać również, że jeden z bukmacherów ma zdecydowanie wyższy kurs względem drugiego. Warto wtedy skorzystać z takich okazji.


Najlepszą i najskuteczniejszą metodą obstawiania może być także stawianie zakładów z niskimi kursami. Nie przyniosą one wysokich wygranych, ale prawdopodobieństwo trafienia staje się dużo wyższe. Niektóre mecze znaczących faworytów w spotkaniu mogą mieć kurs, który może już zwiększyć nasze zainwestowane środki. Dodatkowo, łącząc to w tzw. dubla lub tripla – możemy zebrać kilku faworytów spotkań i zawrzeć ich na jednym zakładzie.

Przykładowa oferta bukmachera BETFAN pokazująca 1x2.
Przykładowa oferta 1×2 u bukmachera BETFAN

Warto wiedzieć, że wybór strategii zależy od sposobu i preferencji typera. Żadna ze strategii nie jest idealna, a każda obarcza ryzyko utraty zainwestowanych środków.

Kontrola budżetu – czyli jak nie popełniać najczęstszych błędów przy obstawianiu

Kontrolowanie budżetu na grę to kolejny kluczowy element skutecznego obstawiania zakładów bukmacherskich. Bez chłodnej głowy oraz odpowiedniego zarządzania środkami, bardzo łatwo można się zatracić i przestać obstawiać skutecznie. Warto poznać najczęstsze błędy, które są popełniane przez graczy. Tego powinno się unikać w swojej przygodzie bukmacherskiej.

Najczęstszy błąd popełniany przy obstawianiu to granie typu no-limit. Jeśli nie ustawimy sobie planu związanego z ustaleniem limitu wydatków na zakłady, zatracimy się. Dojdzie w końcu do błędnej spirali co raz większych oraz mniej skutecznych zakładów, co w najgorszym scenariuszu może zakończyć się problemami finansowymi. Warto ustalić sobie miesięczny/tygodniowy/dzienny limit, na jaki możemy sobie pozwolić. Warto wziąć pod uwagę też to, aby limit nie zakłócał naszych prywatnych spraw. Bukmacherzy zobligowani są do umożliwienia graczowi ustalenia limitów depozytów przez niego dokonywanych. Jest to rozporządzone również przez Ministerstwo Finansów.

Kolejnym bardzo poważnym błędem jest inwestowanie zbyt dużej ilości środków na jeden zagrany kupon. Wiadomo, że wyższa wygrana umożliwi łatwiejszy zwrot pieniędzy – często również z nawiązką. Niemniej jednak może to się również odwrócić w drugą stronę i duża stawka na kuponie przemienić w wysoką stratę finansową. Warto ustalić sobie stawkowanie kuponów mniej skutecznych i bardziej skutecznych metodą jednostek. Dla przykładu, jedna jednostka to 10 PLN a 10 jednostek to 100 PLN. Wówczas, mając “pewniaka” do zagrania możemy zainwestować większą kwotę, nie rujnując tym samym tego, co wspomnieliśmy w poprzednim akapicie, czyli swoich limitów depozytów.

Najgorszym błędem przy obstawianiu to impulsywne granie kuponów – bez analizy oraz planu. To najczęściej prowadzi do utraty zainwestowanych pieniędzy, a przede wszystkim do mnogiej frustracji. Warto więc przemyśleć każdy z podanych przez nas aspektów dochodzących coraz głębiej do metod skutecznego obstawiania zakładów bukmacherskich. Mecze należy analizować, a grać rozważnie – z przemyślanym budżetem i planem!

Jak wyjść na plus – sposoby skutecznego obstawiania zakładów bukmacherskich

Obstawianie zakładów to prawdopodobnie najlepszy sposób na wykorzystanie swojej wiedzy sportowej do zarobienia pieniędzy. Aby odnosić sukcesy, ważnym jest to, aby stosować skuteczne sposoby obstawiania, które pozwolą wyjść na plus. Istnieje wiele sposobów na skuteczne obstawianie, jednak my skupimy się na tych najłatwiejszych oraz najprostszych do wprowadzenia do swojego systemu.

Pierwszy sposób to przede wszystkim to, co zostało omówione we wcześniejszej części artykułu, czyli analizowanie statystyki oraz formy drużyn. Warto zawsze sprawdzać jak drużyny się spisują w konkretnych sytuacjach, aby wyciągnąć z tego jak największy rachunek prawdopodobieństwa w odniesieniu do kursu oferowanego przez bukmachera. To zdecydowanie minimalizuje ryzyko straty środków i zwiększy szansę na wygraną. Łącząc to z intuicją i zdrowym rozsądkiem możemy naprawdę złożyć kupony, które szybko zaświecą się na zielono i pozwolą zarobić.

Drugim sposobem jest wykorzystywanie promocji oraz bonusów, które oferują legalne w Polsce zakłady bukmacherskie. Wielu bukmacherów oferuje bonusy za wpłatę depozytu, zakłady bez poniesionego ryzyka, czy same freebety za rejestrację. Rejestrując się u wielu bukmacherów możemy skorzystać z pełnej gamy promocji jakie oferują legalni bukmacherzy. Tym samym znacznie zmniejszamy ryzyko poniesionej straty i korzystamy z dobrodziejstw, jakimi karmią nas – jako nowych graczy – podmioty bukmacherskie.

Łącząc to oraz wszystkie wcześniej opisane warunki dotyczące rozsądnego obstawiania mamy przed sobą dwa bardzo proste a tym samym skuteczne sposoby obstawiania zakładów bukmacherskich.

Jak uniknąć uzależnienia od bukmacherki?

Granie zakładów bukmacherskich często przynosi wiele frajdy, zabawy, a tym samym również może przynieść dodatkowe źródło dochodu. Jednak może to również doprowadzić do poważnego uzależnienia, które doprowadzić może do negatywnych skutków zdrowotnych, finansowym, emocjonalnych czy też społecznych. Warto wiedzieć, jak należy obstawiać, aby uniknąć uzależnienia od hazardu.

Pierwszy i tak naprawdę najważniejszy krok to uświadomienie sobie ryzyka związanego z obstawianiem zakładów. Należy podchodzić do bukmacherski w sposób zdecydowany, rozsądny i racjonalny. Nie należy traktować obstawiania jako szybkiego sposobu na zysk, a jedynie jako formę rozrywki, które może być jedynie dodatkiem do naszego domowego budżetu.

Kolejny krok to ten, o którym już wspominaliśmy wcześniej – ustalanie limitów. Ustalenie miesięcznego limitu depozytu pozwoli uniknąć niepotrzebnych zmartwień w przyszłości. Można również ustalić sobie limit wygranych, aby nie przekraczać określonych kwot i nie poddawać się emocjom.

gambling therapy logo vector
gambling therapy to jedna z najpopularniejszych fundacji pomagających osobom uzależnionym od hazardu

Ostatni, ale najważniejszy krok – jeżeli zauważymy u siebie problemy związane z uzależnieniem od bukmacherki, czyli na przykład:

 • granie zakładów stało się potrzebą, a nie chęcią;
 • pojawiają się problemy finansowe;
 • depozyt mimo niskiego domowego salda nie stanowi dla nas problemu;
 • poświęcanie większości swojego czasu na obstawianie;
 • w najgorszych przypadkach nawet zatracanie kontaktu z rzeczywistością;

wówczas koniecznie należy udać się do specjalisty lub organizacji, które pomogą w wyleczeniu się z uzależnienia od hazardu. Istnieje sporo fundacji oferujących wsparcie oraz poradnictwo dla osób uzależnionych oraz ich rodzin. Dzięki temu unikniemy najgorszych skutków uzależnieniowych.

Konkluzja

Podsumowując, skuteczne obstawianie zakładów bukmacherskich wymaga zdecydowanie wiedzy, doświadczenia, rozwagi oraz ostrożności. Jeśli chcemy wyjść na plus, trzeba podejść do obstawiania zdecydowanie. Obstawianie to forma rozgrywki, a nie sposób na łatwy zysk. Kontrolujmy także swój budżet. Bez tych filarów obstawianie bukmacherki może stać się dla nas niebezpieczne.

Zachowanie zdrowego rozsądku, korzystanie z promocji bukmacherskich, wykorzystywanie systemów bukmacherskich, planowanie budżetu czy nawet własna intuicja sprawi, że przyjemną rozrywkę można również połączyć z pożytecznym – małym dodatkiem do domowego budżetu.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

👉 Jakich dokumentów potrzebujemy do założenia konta u bukmachera?

Aby założyć konto w zakładach bukmacherskich, wystarczy nam dowód osobisty, prawo jazdy lub paszport. Najważniejszym jest jednak numer PESEL. W dobie cyfryzacji nie potrzebujemy jednak żadnego z tych dokumentów, jeżeli mamy konto w kwalifikującej się bankowości internetowej, która przekaże bukmacherowi o nas dane. Należy pamiętać – jest to bezpieczna forma rejestracji!

👉 Jakie są najpopularniejsze formy płatności w zakładach bukmacherskich w Polsce?

Najpopularniejsze formy płatności w polskich i legalnych zakładach bukmacherskich w Polsce to karty płatnicze, BLIK, przelewy bankowe, portfele elektroniczne oraz przelewy online. Czasami też mamy do dyspozycji PaySafeCard.

👉 Jakie są rodzaje zakładów bukmacherskich?

Rodzaje zakładów bukmacherskich to między innymi zakłady pojedyncze, kombinacyjne, systemowe, na żywo, przedmeczowe, na punkty, na wynik końcowy, na zwycięzcę turnieju czy na ilość bramek czy punktów.

👉 Czym się różnią zakłady live od zakładów przedmeczowych?

Zakłady przedmeczowe to takie, które zawieramy przed rozpoczęciem konkretnego wydarzenia. Obstawianie live dotyczy meczów, które mają już miejsce.

👉 Co to jest kurs?

Kurs to wartość wyrażona w formie liczby, która mówi ile wygranej można otrzymać za postawienie stawki za dany zakład. Można to nazwać mnożnikiem i w przypadku postawienia np. 10zł na kurs 1.30 – do wygrania będziemy mieli 13 zł. Należy jednak pamiętać, że w Polsce obowiązuje podatek 12%. Oznacza to, że kurs całego kuponu należy przemnożyć 0.88 raza.

👉 Czy bukmacherka może prowadzić do uzależnień?

Jak najbardziej. Nierozsądne granie z podejściem do tego jako dużego źródła dochodu, myśli o bukmacherce jako szybkim zarobku bardzo często doprowadza do uzależnień.

👉 Co jest najważniejsze w analizowaniu bukmacherki?

Statystyki meczów, drużyn oraz zawodników, H2H, kursy, własna intuicja oraz odrobinę szczęścia – te czynniki są najważniejsze w analizowaniu bukmacherki.

👉 Jak kontrolować swój budżet?

Ustalanie miesięcznego limitu, ograniczanie obstawiania wysokich kwot, czy sprawdzanie na bieżąco swojego konta u bukmachera wraz z prowadzeniem ogólnych statystyk zdecydowanie pomoże kontroli swojego budżetu przeznaczonego na zakłady.

👉 Jak zablokować się u bukmachera?

Jeśli chcemy się zablokować u bukmachera, możemy wykorzystać opcję samowykluczenia dostępnego u większości bukmacherów w opcjach profilu lub bezpośrednio napisać do obsługi klienta.

Komentarze

Ładowanie…

Co myślisz?

0 Polubień
Łapka w górę