Euro 2024 drabinka
depositphotos.com

Euro 2024: kto awansował z grupy? Jaka drabinka w 1/8 finału?

Już w środę zakończą się zmagania podczas fazy grupowej Euro 2024. To było intensywne 13 dni, ale mamy już rozstrzygnięcia, które zespoły awansowały z grupy i zagrają w 1/8 finału Euro 2024. Kogo zobaczymy w fazie pucharowej? Jak wyglądają pary i drabinka turniejowa mistrzostw Europy?

400 PLN za gola Hiszpanii lub Gruzji
Zagraj za 2 zł na choćby JEDNEGO gola wybranej reprezentacji i odbierz premię 400 zł
Premia

400 PLN

W STS możesz odebrać 400 zł za choćby JEDNEGO gola Hiszpanii lub Gruzji (do wyboru). Wystarczy do tego stawka zaledwie 2 zł! Otwierasz konto TUTAJ, następnie wpłacasz minimum 50 zł, grasz z regularnej oferty za 2 zł na bramkę Hiszpanii lub Gruzji, a jeżeli Twoja reprezentacja trafi do siatki rywali na Twoje konto wpadnie 400 zł! Gdyby kurs zakładu na gola, którejś z reprezentacji był poniżej 1.14 należy dodać do tego zakładu jeszcze inne zdarzenie!

Euro 2024: kto awansował z grupy?

Zmagania grupowe rozpoczęliśmy 14. czerwca. Podczas nich mogliśmy zobaczyć łącznie 36 spotkań, które wyłoniły zespoły, które zagrają w fazie pucharowej Euro 2024. Jako pierwsi awans do fazy pucharowej zapewnili sobie Niemcy, które miały jednak spore kłopoty, aby prowadzenie w grupie A utrzymać do ostatniej kolejki. Kto jeszcze wywalczył sobie awans?

Grupa A: kto awansował?

W grupie A sytuacja była już dość klarowana po dwóch kolejkach. Niemcy miały zapewniony awans oraz bardzo solidnie grająca reprezentacja Szwajcarii. Pozostawała jeszcze walka ewentualnie o 3 lokatę i ku niej krok zrobili Węgrzy, którzy zdobyli decydującego gola na 1:0 w meczu ze Szkotami w ostatniej akcji meczu. To im daje 3 lokatę, ale przy bilansie bramkowym -3 niestety nie udało im się wywalczyć fazy pucharowej.

Awans z grupy A wywalczyli:

 1. Niemcy
 2. Szwajcaria

Grupa B: kto awansował?

W grupie B również mieliśmy jedną ekipę przewodzącą i była to reprezentacja Hiszpanii. Oni podobnie jak gospodarze turnieju awans do fazy pucharowej wywalczyli sobie już po 2. kolejkach. Włosi właściwie także byli pewni awansu, ale gra w ostatniej kolejce toczyła się o to, kto zajmie 2 lokatę. W końcówce meczu zdołali strzelić gola wyrównującego w meczu z Chorwacją i to właśnie Italia melduje się w 1/8 finału, tym samym wyrzucając Chorwację z Euro.

Awans z grupy B wywalczyli:

 1. Hiszpania
 2. Włochy

Grupa C: kto awansował?

W grupie C również rozstrzygnięcia warzyły się do samego końca. Awans podobnie, jak w przypadku dwóch poprzednio omawianych grup już po 2. kolejkach wywalczyła sobie Anglia, jednak aby przypieczętować pierwsze miejsce nie mogli przegrać w ostatnim meczu ze Słowenią oraz Dania nie mogła ograć Serbii. Tak też się stało i Anglia zajęła pierwszą lokatę. Drugie miejsce natomiast wywalczyli Duńczycy, a co ciekawe wyprzedzili Słowenię, dzięki lepszej pozycji w kwalifikacjach do Euro – mieli oni tyle samo bramek, taki sam bilans punktów, tyle samo bramek strzelonych, jak i straconych oraz tyle samo kartek.

Awans z grupy C wywalczyli:

 1. Anglia
 2. Dania
 3. Słowenia

Grupa D: kto awansował?

Wydaje się, że to właśnie w grupie D byliśmy świadkami najbardziej niekonwencjonalnych rozwiązań. Choć była to grupa śmierci i można było spodziewać się, że będą niespodziewane rozstrzygnięcia to mimo wszystko wygranie grupy przez Austrię jest sporą niespodzianką. Z turniejem pożegnali się Polacy, którzy wywalczyli tylko 1 punkt, a z grupy D awansowały aż 3 ekipy.

Awans z grupy D wywalczyli:

 1. Austria
 2. Francja
 3. Holandia

Grupa E: kto awansował?

W grupie E walka trwała natomiast do ostatniej kolejki i każdy z czterech zespołów miał przed ostatnią rundą po 3 punkty. Rumunia oraz Słowacja grając ze sobą przy remisie w meczu zapewniały sobie awans. Takim też wynikiem zakończyło się to spotkanie, dzięki czemu Rumunia wygrała grupę. Belgia z Ukrainą natomiast w tej sytuacji walczyły o jedno miejsce. Ukraina, aby awansować musiała wygrać. Nie udało im się jednak robić szyków obronnych słabych Belgów w tym spotkaniu, którzy od 80 minuty grali rozpaczliwie na czas. Dzięki to Belgia awansowała z drugiego miejsca.

Awans z grupy E wywalczyli:

 1. Rumunia
 2. Belgia
 3. Słowacja

Grupa F: kto awansował?

Portugalia już przed ostatnią kolejką bylła pewna awansu. O pozostałe 2 lokaty natomiast walczyły 3 ekipy. Portugalia na mecz z Gruzją wyszła rezerwowym składem i dzięki wielkiemu zaangażowaniu i wykorzystywaniu swoich sytuacji wygrali to spotkanie i zapewnili sobie historyczny awans do 1/8 finału Euro. Miejsce drugie natomiast zajęli Turcy, którzy ograli 2:1 Czechów i tym samym zapewnili sobie awans.

Awans z grupy F wywalczyli:

 1. Portugalia
 2. Turcja
 3. Gruzja

Euro 2024: drabinka 1/8 finału

Euro 2024: terminarz 1/8 finału [daty, godziny]

– sobota, 29 czerwca 2024
1/8 finału (I): Niemcy (1A) – Dania (2C) (21:00, Dortmund)
1/8 finału (II): Szwajcaria (2A) – Włochy (2B) (18:00, Berlin)

– niedziela, 30 czerwca 2024
1/8 finału (IV): Anglia (1C) – Słowacja (18:00, Gelsenkirchen)
1/8 finału (III): Hiszpania (1B) – Gruzja (21:00, Kolonia)

– poniedziałek, 1 lipca 2024
1/8 finału (V): Portugalia (1F) – Słowenia (21:00, Frankfurt)
1/8 finału (VI): Francja (2D) – Belgia (18:00, Duesseldorf)

– wtorek, 2 lipca 2024
1/8 finału (VII): RumuniaHolandia (18:00, Monachium)
1/8 finału (VIII): Austria (1D) – Turcja (21:00, Lipsk)

Komentarze

Ładowanie…

Co myślisz?

0 Polubień
Łapka w górę