Afrykańskie emocje przed barażowym meczem reprezentacji Polski! Gramy dubel z eliminacji Pucharu Narodów Afryki i eliminacji Mistrzostw Świata!

Wszystkie oczy są dzisiaj zwrócone ku spotkaniu Polska – Szwecja. Na szali jest awans naszej reprezentacji do największej imprezy piłkarskiej na świecie. Jednak jeżeli ktoś potrzebuje wprawić się w emocje przed tym meczem to polecam zerknąć na poniższe propozycje z Afryki.

LVBET logo legalny bukmacher bonusy bukmacherskie

Pakiet powitalny

Gambia vs Czad – zapowiedź, analiza, propozycja typu

Zaczynamy od spotkania z eliminacji Pucharu Narodów Afryki. Jest to pierwsza, wstępna runda kwalifikacji. Spotykają się w niej na ogół kompletnie najsłabsze drużyny. Jednak jest tutaj jeden wyjątek – jest nim Gambia. Znalazła się ona w tej rundzie z tego powodu, że została ona rozlosowana przed uaktualnieniem rankingu FIFA, w którym dzisiejsi gospodarze odnotowali bardzo duży skok (o około 30 pozycji). Taki duży awans był spowodowany bardzo dobrym występem na rozegranym w tym roku Pucharze Narodów Afryki 2021.

Flashscore

Gambia w styczniu tego roku na boiskach w Kamerunie doszła aż do ćwierćfinału. Większość ekspertów spodziewała się, że odpadnie ona w fazie grupowej, jednak “Skorpiony” zamknęły wszystkim usta pokazując jak dużo można osiągnąć poukładaną grą defensywną. Nie da się ukryć, że ta reprezentacja nie strzela zbyt wielu bramek. Jednak to nie znaczy, że nie mają kim straszyć w ataku. Tacy zawodnicy jak Musa Barrow oraz Ablie Jallow pokazali na turnieju, że potrafią narobić szumu z przodu. Jednak sam styl gry tej reprezentacji trochę ich hamował.

Flashscore

Co ciekawe, w eliminacjach do PNA 2021 Gambia również zaczynała aż od rundy wstępnej. Mimo wszystko dała radę się zakwalifikować i osiągnąć ogromny sukces. Czad natomiast jest jedną ze słabszych reprezentacji w Afryce. Mimo tego, że jest to ogromny kraj to kultura piłkarska jest tam bardzo słabo rozwinięta. Powoduje to, że ich reprezentacja nigdy nie walczy o najwyższe cele. Czad w eliminacjach do PNA 2019 wycofał się, natomiast w eliminacjach do PNA 2021 został zdyskwalifikowany z powodu ingerencji rządu w sprawy związku piłkarskiego. Z tego powodu ta reprezentacja ostatnie mecze o stawkę grała około półtora roku temu.

Typ: Gambia i poniżej 4,5 bramki

Senegal vs Egipt – zapowiedź, analiza, propozycja typu

Drugim omawianym spotkaniem jest mecz decydujący o awansie do piłkarskich Mistrzostw Świata. Jest to swoistego rodzaju rewanż za finał Pucharu Narodów Afryki 2021. Wtedy Senegal pokonał Egipt po serii rzutów karnych. O ile Senegalu w finale można się było spodziewać, tak Egipt był pewnego rodzaju zaskoczeniem, ponieważ ta reprezentacja często jest po prostu mocno sinusoidalna. Mógłbym ją w pewnym stopniu przyrównać do reprezentacji Polski. U nas jest Lewandowski i długo nic, tak w reprezentacji “Faraonów” jest Mo Salah i długo nic. Oczywiście jest kilkoro grajków na porządnym poziomie, jednak nie jest to coś, co zapewniałoby tej drużynie regularne sukcesy.

Flashscore

Interesujące jest to, że Egipt w fazie pucharowej PNA 2021 zremisował wszystkie mecze. W 1/8 oraz półfinale wygrali po rzutach karnych, natomiast w ćwierćfinale przeszli Maroko po dogrywce. Z Senegalem przegrali również po serii jedenastek. Widać zatem jak bardzo zamknięta jest ta drużyna. i czegoś takiego spodziewam się i w tym spotkaniu. Szczególnie, że w pierwszym meczu tego dwumeczu Egipt wygrał 1:0, więc znając standardy afrykańskie będzie wielkie parkowanie autobusu.

Flashscore

Jak widać, spotkanie nie było zbyt emocjonujące. Egipt wygrał po bramce samobójczej na samym początku spotkanie. Potem po prostu działo się mało. I spodziewam się, że tak będzie od początku tego spotkania. Senegal będzie prowadził grę, ale nie będzie chciał się za mocno odkryć, by nie dostać kontry. Jeżeli nie będą mogli znaleźć drogi do bramki to w drugiej połowie zaczną już atakować trochę mocniej, a Egipt postawi jeszcze większy autobus. Natomiast jeśli Senegal strzeli bramkę to myślę, że trochę si uspokoją i będą spokojniej czekali na swoje kolejne sytuacje, nie stwarzając jakiegoś ogromnego naporu.

Typ: Senegal lub remis i poniżej 3,5 bramki

Podsumowanie kuponu

Afryka ogólnie rzecz biorąc jest bardzo underowym kontynentem. Z tego powodu w każdym spotkaniu dorzuciłem linię bramkową. Biorąc również pod uwagę, że na “Czarnym Lądzie” gospodarze zazwyczaj są faworytami to myślę, że jedni i drudzy powinni dać radę udźwignąć ciężar i dopiąć swego.

Komentarze

Ładowanie…

Co myślisz?

0 Polubień
Łapka w górę