w

KSW 68: Kursy, typy i zapowiedź!

fot. unsplash.com

Długo wyczekiwana pierwsza radomska gala MMA w końcu się odbędzie! Nowa hala po brzegi wypełni się kibicami już dziś o godzinie 19:00, a bohaterami dzisiejszego widowiska będą zarówno lokalni zawodnicy, jak i gwiazdy KSW. Na szczególną uwagę zasługuje z pewnością walka wieczoru, w której zobaczymy starcie o pas mistrzowski wagi piórkowej pomiędzy mistrzem Salahdinem Parnassem a pochodzącym z Radomia Danielem Rutkowskim! Teraz przejdziemy do omówienia najciekawszych typów na KSW 68!

Fortuna logo legalny bukmacher bonusy bukmacherskie

Pakiet powitalny

Salahdine Parnasse vs Daniel “Rutek” Rutkowski

Walką wieczoru dzisiejszej gali jest starcie o pas mistrzowski w kategorii do 65,8 kg! Zmierzą się w niej wyrastający na wielką gwiazdę KSW Salahdin Parnasse oraz Daniel Rutkowski – posiadacz pasów już dwóch polskich organizacji: FENu i Babilonu. Dziś Rutek ma szansę dołożyć do kolekcji trzeci pas, tym razem ten najbardziej prestiżowy. O to jednak łatwo nie będzie, bo faworytem w tym starciu jest aktualny mistrz. Zdecydowanie większy zasięg i wzrost oraz świetna mobilność na nogach sprawiają, że mało kto jest w stanie realnie zagrozić francuskiemu mistrzowi. Problemy z tymi atutami będzie miał także Rutkowski, który, chcąc wygrać, będzie musiał wywierać ciągłą presję i skracać dystans do swojego rywala. To będzie trudnym zadaniem, tak samo jak obalenie i ustabilizowanie Francuza. Salahdine bardzo dobrze radzi sobie w defensywie zapaśniczej, a i sam choćby w walce z Pejiciem potrafił zdziałać co nieco w tej płaszczyźnie. Obawiam się, że nawet tak wybitny zapaśnik jak Rutkowski może mieć tu problem, aby z sukcesem zaliczyć obalenie.

Mając na uwadze to, jak ostrożny w ostatnich walkach jest Francuz i wręcz z chirurgiczną precyzją stawia kolejne kroki w klatce, Rutka czeka bardzo ciężkie wyzwanie, żeby znaleźć sposób na Salahdina. Niemniej nie możemy lekceważyć zawodnika z Radomia, to obecnie najlepszy polski zawodnik w kategorii do 65,8 kg i swoimi zapaśniczymi umiejętnościami może zdziałać wiele. Rutkowski wyzwań się nie boi i być może zobaczymy niespodziankę? Naszym zdaniem walka przez większość czasu będzie wyrównana i to sędziowie rozstrzygną o jej rezultacie!

Nasz typ na walkę: Walka dotrwa do decyzji sędziów
Warto wziąć pod uwagę: Salahdine Parnasse wygra walkę

Michał “The Crusher” Pietrzak vs Tomasz “Tommy” Romanowski

Co-main eventem gali jest starcie w kategorii półśredniej. Michał Pietrzak początkowo miał mierzyć się z innym rywalem. Jednak ostatecznie naprzeciwko zapaśnika z Poznania stanie Berserker ze Szczecina. Faworytem tego starcia jest bez wątpienia Pietrzak, który zdecydowanie powinien przeważać nad swoim rywalem w płaszczyźnie zapaśniczej. Tommy może być początkowo niewygodnym rywalem dla Pietrzaka, jako że walczy z pozycji odwrotnej. Niemniej jednak Pietrzak dysponuje dużo większym zasięgiem od Romanowskiego i ten będzie musiał skracać dystans, aby zagrozić zawodnikowi z Poznania.

O ile wywieranie presji Romanowskiemu wychodzi całkiem nieźle, o tyle i tak będzie w ten sposób zwiększał ryzyko wylądowania na plecach. Romanowski w walce z Patrikiem Kinclem pokazał, że nie odnajduje się także wybitnie w parterze, oddał wówczas pole Czechowi. A warto tu podkreślić, że Pietrzak jest w tym zakresie niewątpliwie jeszcze lepszy niż Czech. Romanowski także w żaden sposób nie powinien zagrozić Crusherowi w stójce. Pietrzak jako jeden z nielicznych zawodników przetrwał walkę z Roberto Soldiciem i według wielu dał najbardziej wyrównany pojedynek z chorwackim Robocopem w KSW. Faworyt w tej walce jest klarowny i jest nim Michał Pietrzak.

Nasz typ: walkę wygra Michał Pietrzak
Warto wziąć pod uwagę: Michał Pietrzak wygra przed czasem

Albert “Złoty” Odzimkowski vs Tommy “The Roly Poly Kid” Quinn

Złoty znalazł się chyba w najgorszym miejscu swojej kariery od początku jej trwania. Niegdyś uważany za jednego ze świetnych prospektów w kategorii 77 kg, obecnie nie jest w stanie wygrać żadnej walki w KSW i notuje serię trzech porażek w największej polskiej organizacji. Co więcej, w każdej z trzech wspomnianych walki Odzimkowski był faworytem! Z jednej strony to wręcz dziwne, że dostaje on kolejną szansę w KSW, z drugiej jednak to kolejny bohater radomskiej publiczności, który z pewnością porwie tłum.

Można powiedzieć, że rywal Odzimkowskiego jest przeciwnikiem, którego ten wręcz musi pokonać. Quinn ostatnią walkę stoczył w 2019 roku z rywalem o ujemnym rekordzie, wcześniejsze zwycięstwo zresztą również z takim przeciwnikiem. Myślę, że to wiele mówi o tym zawodniku. Odzimkowski ma idealną szansę na pierwsze zwycięstwo w KSW. Własne miasto i dopingująca publiczność, rywal, który najlepsze lata ma już za sobą i przede wszystkim umiejętności, które Złoty posiada i już nie raz pokazywał.

Nasz typ: Odzimkowski wygra przed czasem
Warto wziąć pod uwagę: Odzimkowski wygra walkę przed czasem

Michał “Masakra” Kita vs Ricardo “Alemao” Prasel

Masakra w ostatnich 4 walkach stoczonych w KSW zanotował 2 zwycięstwa z Markiem Samociukiem oraz z Michałem Andryszakiem. Mimo wieku Kita wciąż trzyma poziom i wydaje się, że po dzisiejszym starciu z Praselem dopisze kolejne zwycięstwo do swojego rekordu. Prasel to zawodnik, który dysponuje zdecydowanie lepszymi warunkami fizycznymi od Polaka i było to widać gołym okiem na ważeniu – to aż 15 cm! Alemao jednak w swoich walkach nie do końca potrafi wykorzystać własne możliwości. Zawodnik pochodzący z Brazylii w swoich walkach wręcz panicznie szuka parteru, oddając pozycję swoim rywalom. W walce z Ante Deliją Prasel ciągle starał się wciągać rywala do swojej gardy, kładąc się na plecach. Inkasował przez to tylko kolejne ciosy od wszechstronniejszego Chorwata. Trzeba przyznać, że wachlarz technik parterowych ma całkiem niezły, a i jego szczęka jest dość odporna na ciosy, jednak ciężko będzie mu przeciwstawić się Kicie, który jest kompletnym zawodnikiem i którego ciężko jest położyć na plecach.

Kita mimo różnicy warunków powinien dominować w obszarze stójkowym, a jego defensywa zapaśnicza powinna pozwolić mu utrzymać walkę w stójce. Znając stosunek Kity do sędziów, należy się spodziewać, że będzie on z pewnością chciał skończyć walkę, jak tylko nadarzy się taka okazja. 

Nasz typ na walkę: Michał Kita wygra
Warto wziąć pod uwagę: Michał Kita wygra przez KO/TKO

Patryk Kaczmarczyk vs Michał Domin

Hype train, w którym siedzieli fani Patryka Kaczmarczyka, niestety wykoleił się bardzo szybko, bo już na drugiej przeszkodzie w KSW. Zawodnik, w którym wiele osób upatrywało przyszłości kategorii piórkowej, w ostatniej walce doznał pierwszej porażki w karierze i teraz w swoim rodzimym mieście będzie miał szansę wrócić na ścieżkę zwycięstwa. W swojej ostatniej walce z Robertem Ruchałą Kaczmarczyk nie zaprezentował się źle. Uległ jednak wyraźnie na punkty, przegrywając 2 z 3 rund. Co warte odnotowania, Michał Domin w swoim debiucie w KSW także mierzył się z Robertem Ruchałą. Ruchała skończył swojego rywala już w pierwszej rundzie. Patrząc na tę walkę, to bez wątpienia na tle Ruchały lepiej wypadł Kaczmarczyk, jednak to styl robi walkę w MMA i najbliższa konfrontacja wcale nie musi być jednostronna.

Niemniej Kaczmarczyk jest jednym z największych faworytów na tej gali. Pokonywał mocniejszych rywali niż Domin, który tylko w ostatniej konfrontacji zaliczył cenny skalp w postaci Szymona Karolczyka. W walce tej zmierzy się dwóch zawodników młodego pokolenia. Jednak bez wątpienia to Kaczmarczyk wydaje się tym wszechstronniejszym, który ma za sobą dużo więcej doświadczenia i to jego zwycięstwo typujemy.

Nasz typ: Patryk Kaczmarczyk wygra
Warto wziąć pod uwagę: Mniej niż 3 rundy w walce

Walka wieczoru bez ryzyka!

W sobotę 19 marca postaw kupon AKO z min. 4 zdarzeniami z oferty prematch za przynajmniej 100 PLN, zawierający zakład na zwycięzcę walki (1 lub 2) wieczoru Parnasse vs Rutkowski w KSW 68.

W przypadku gdy Twój typ się nie powiedzie, otrzymasz gwarantowany bonus 100 zł w punktach FKP. Sprawdź szczegóły: https://www.efortuna.pl/aktualnosci/parnasse-vs-rutkowski-bez-ryzyka

Komentarze

Ładowanie…

Rozgrzewka przed wieczornymi hitami! Dubel z Albanii i Ligi Mistrzów Afryki.

Ekstraklasa ,,żyłą złota”? Gramy dziś mocny dubel z kursem 2.65!