w

Kolejny dubel z lig afrykańskich! Czy dadzą podwoić stawkę czwarty raz z rzędu?

Oczywiście dla większości na pierwszy plan wychodzi dzisiaj Liga Mistrzów. Nic w tym dziwnego. Ja jednak klasycznie szukam dla Was czegoś egzotycznego, czegoś nietypowego. Ostatnie trzy kupony z Afryki pozwoliły trzykrotnie podwoić stawkę. Czy tym razem będzie podobnie? Zapraszam do analizy!

Pakiet powitalny

Katsina United vs Rivers United – zapowiedź, analiza, propozycja typu

Zaczynamy od ligi Nigerii. W tym spotkaniu w roli gospodarza wystąpi przedostatnia drużyna w tabeli – Katsina United. Gościć będą lidera – Rivers United. Zapewne większość pomyśli w tym momencie, że goście spokojnie ten mecz wezmą. Jednak trzeba pamiętać, że Afryka jest zdominowana przez zespoły grające u siebie. Natomiast liga nigeryjska jest jedną z tych, w których najbardziej to widać. W mainstreamowej lidze faworytem w tym spotkaniu byłoby Rivers, jednak jak spojrzymy na kursy bukmacherskie to zobaczymy, że jest inaczej.

Flashscore

Jak widać, różnica punktowa między tymi ekipami jest ogromna. Jednak Katsina 20 z 21 punktów zdobyła w spotkaniach u siebie. To może trochę przerażać. Mimo tego Rivers jest zdecydowanie najlepiej grająca na wyjazdach drużyną w lidze! W 10 spotkaniach zdobyli 15 punktów. Możecie się śmiać, ale naprawdę jest to spory wyczyn. A jeszcze większym wyczynem jest fakt, że w tych 10 spotkaniach odnieśli tylko jedną porażkę.

Flashscore

Wspomniana porażka to wynik 1:0 z Plateau. Jednak nie jest to żaden wstyd, ponieważ ta ekipa jest bezpośrednim rywalem Rivers w walce o mistrzostwo kraju. Z tego powodu porażkę z nimi można wliczyć w straty. Imponujący jest fakt, jak wiele remisów udało się Rivers wyciągnąć. Ostatnie spotkania to remisy z Akwą United i Gombe (pierwsza ekipa to ligowa czołówka, druga to beniaminek plasujący się w środku tabeli). A wcześniej była jeszcze wygrana z Kano, które w zeszłym sezonie było czołówką ligi, ale teraz coś słabiej im idzie. Mimo wszystko jest to bardzo dobry wynik.

Typ: Remis lub Rivers United

Toroo United vs Bright Stars – zapowiedź, analiza, propozycja typu

Przechodzimy do ligi Ugandy. Tutaj mamy do czynienia z “meczem na szczycie”. Ostatnia ekipa w tabeli mierzy się z przedostatnią. Obie rozpaczliwie szukają punktów, by się utrzymać i dzisiejsze spotkanie będzie bardzo ważne w kontekście osiągnięcia końcowego sukcesu. Do końca ligi zostało sześć spotkań, więc każdy punkt jest na wagę złota.

Flashscore

Jak widać, sytuacja gospodarzy jest wręcz dramatyczna. Tak naprawdę zostały im tylko matematyczne szanse na utrzymanie. Myślę, że w tym klubie już raczej myślą o tym, jak się przygotować na drugą ligę. Mimo wszystko trafia im się dzisiaj teoretycznie najłatwiejszy mecz w sezonie – spotkanie u siebie z przedostatnią drużyną w tabeli. Co za tym idzie? Będą zmotywowani, by pokazać, że coś potrafią. Że jednak nie są takimi chłopcami do bicia. Wydaje mi się, że będą chcieli to pokazać głównie w ataku i będą próbować ugryźć przeciwnika.

Flashscore

Powyżej mamy tabelę spotkań domowych. W meczach Toroo pada całkiem dużo bramek jak na standardy tej ligi. Co najważniejsze – jak na tak słabo punktującą ekipę to nie strzelają jakoś okrutnie mało bramek. Napawa mnie to optymizmem w kontekście tego, że dzisiaj też mogą strzelić. Jednak ogólnie rzecz biorąc to goście są faworytem, bo oni realnie liczą się w walce o utrzymanie. Więc też będą grać o pełną pulę. Co zatem postawić? Wydaje mi się, że możemy w tym spotkaniu z tego powodu zobaczyć przynajmniej dwie bramki.

Typ: Powyżej 1,5 bramki

Podsumowanie kuponu

Dzisiaj oferta w Afryce nie jest zbyt bogata, więc gramy troszeczkę inaczej niż zazwyczaj. Mimo to wydaje mi się, że kupon ma szanse powodzenia. W pierwszym meczu mamy sporą różnicę klas, natomiast w drugim mamy dwie ekipy, których remis zdecydowanie nie będzie zadowalał i muszą walczyć o pełną stawkę.

forbet

Komentarze

Ładowanie…

Typy dnia NBA 13.04. Dubel na pierwsze starcia Play-In

Singiel na Ligę Mistrzów z kursem 2,50! Gramy o 110 zł.