w

Popołudniowy singiel z Afryki! Atakujemy wysoki kurs w Etiopii!

Pozostajemy w Afryce, bo to region, w którym się chyba czuję najlepiej. Dzisiaj jednak przygotowałem dla Was ryzykowny typ, więc z góry proszę o rozsądne dobranie stawki. Mecz rozpoczyna się o 14:00, więc nie trzeba będzie czekać na emocje do wieczora, jak to bywa zazwyczaj. Zapraszam do analizy!

Betclic logo legalny bukmacher bonusy bukmacherskie

Pakiet powitalny

Arba Menche vs Fasil Kenema – zapowiedź, analiza, propozycja typu

Dwudziesta kolejka ligi Etiopii. Zmierzy się w niej beniaminek obecnych rozgrywek (Arba Menche) z zeszłorocznym mistrzem (Fasil Kenema). W teorii większość pewnie by szła od razu w stronę gości. Ja jednak jestem dzisiaj trochę innego zdania i moja propozycja może trochę Was zaskoczyć. Jednak są ku niej przesłanki, które Wam opiszę.

Flashscore

Powyżej mamy tabelę ligi Etiopii. Widać na niej, że beniaminek radzi sobie bardzo dobrze jak na pierwszy sezon w ekstraklasie po trzech latach przerwy. Arba zajmuje aktualnie siódme miejsce i szczerze mówiąc to bliżej im do czołówki niż do ogona tabeli. Do końca ligi zostało jedenaście kolejek, więc na upartego mogliby jeszcze powalczyć o podium. Chociaż moim zdaniem oni już są bardzo usatysfakcjonowani, że mają spokojny byt w lidze.

Flashscore

Ten spokojny byt zapewniają sobie stabilną grą zarówno na wyjeździe jak i w domu. Powyżej przedstawiona została tabela meczów u siebie. Jak widać, Arba w dziewięciu spotkaniach zanotowała aż sześć remisów. Jest to wręcz nieprawdopodobny wynik tak regularnie dzielić się punktami z przeciwnikami. Ostatnio mieli serie aż pięciu remisów z rzędu, która została przerwana wygraną 2:1 z Addis Abeba Ketema – drużyną z czternastego miejsce, czyli dołu tabeli.

Mecze zremisowane to spotkania z Sebeta City (które mimo ostatniego miejsca, na wyjazdach gra całkiem nieźle), Dire Dawa, Sidama Bunna, Adama City, Jimma Aba Jifar i Hadiya Hosanna. Widać zatem, że remisy padały niezależnie od poziomu sportowego rywala. Zdarzały się podziały punktów zarówno z tymi z dołu tabeli jak i z tymi z góry. Myślę, że to wszystko jest po prostu spowodowane pasywnym stylem gry gospodarzy.

Flashscore

Mogłoby to oznaczać, że goście jako ubiegłoroczni mistrzowie, będą mogli czuć się jak ryba w wodzie prowadząc grę. Ja mam jednak trochę inne zdanie, bo Fasil gra naprawdę miernie na wyjazdach. Zresztą jak widać, zajmuję trzynaste miejsce w tabeli na szesnaście ekip. Ostatnio udało im się pokonać 1:2 Jimma Aba Jifar, czyli piętnastą ekipę w tabeli. Jednak mecz był wyrównany (z minimalnym wskazaniem na gości), a zwycięska bramka padła w doliczonym czasie gry. Myślę, że skoro dzisiaj Fasil będzie podejmowało cięższego rywala, to remis jest jeszcze bardziej prawdopodobnym rozwiązaniem.

Typ: Remis

Komentarze

Ładowanie…

Potrójna wygrana na Ligę Mistrzów w Betcris | Promocja + 600 zł na start

Wtorkowy dubel z kursem 2,43! Gramy o 214 zł.