w

Rozgrzewka przed wieczornym graniem w Europie? Proszę bardzo! Singiel z ligi Zambii!

Tym razem w środę nie mamy Ligi Mistrzów, jednak oferta też jest całkiem niezła, bo gra kilka porządnych europejskich lig. Można spokojnie wybierać spośród Francji, Anglii, Hiszpanii czy Włoch. Ja jednak jak zawsze przychodzę do Was z kompletnie czymś innym. Dzisiaj mam dla Was analizę z meczu ligi Zambii! Zapraszam!

Pakiet powitalny

Green Eagles vs Kafue Celtic – zapowiedź, analiza, propozycja typu

Z tej ligi jeszcze Wam nigdy typu nie podawałem, ale to nie znaczy, że jej nie sprawdzam. Dzisiaj gra właściwie cała Zambia, a ja wybrałem spotkanie drużyn znajdujących się na dwóch różnych biegunach tabeli. Gospodarze są aktualnie na trzeciej pozycji i zacięcie walczą o pozycję wicelidera. A zdecydowanie jest o co, ponieważ gwarantuje ona udział w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów. Natomiast trzecia pozycja daje “tylko” grę w Pucharze Konfederacji (odpowiednik Ligi Europy).

Flashscore

Kafue Celtic natomiast jest niemal na samym dole tabeli. Zajmuje siedemnaste miejsce na osiemnaście możliwych. Ta drużyna jest beniaminkiem i właściwie pierwszy raz gra w najwyższej lidze Zambii. Można się więc było spodziewać, że najprawdopodobniej będą kończyć sezon walką o utrzymanie. A nie będzie o nie łatwo, bo do końca zostały trzy spotkania. Strata wynosi teoretycznie tylko dwa punkty, jednak goście muszą się też patrzeć za siebie, by nie zostać wyprzedzonym przez Konkolę.

Flashscore

Konkolę, z którą niedawno grali na wyjeździe. Chociaż słowo “grali” może nie jest do końca adekwatne, ponieważ Kafue zgarnęło w tym meczu spore baty – 3:0. Co prawda mieli oni kilka swoich okazji, ale wynikały one głównie z tego, że na początku drugiej połowy gospodarze otrzymali czerwoną kartkę i grali w osłabieniu. Poprzednie mecze wyjazdowe to remis 1:1 z Green Bufaloes i przegrana 2:0 z Nkaną – czwartą drużyną w tabeli, czyli kimś pokroju dzisiejszych gospodarzy.

Flashscore

Powyżej mamy tabelę spotkań domowych. Jak widać, w Zambii nie ma aż tak ogromnego rozstrzału między gospodarzami a gośćmi, jest to raczej dosyć normalny schemat. Green Eagles w ostatnim meczu domowym pokonali… wspomnianą Konkolę. Skończyło się na 2:0. Ich poprzedni mecz to mecz z… Nkaną. Tym razem był to jednak remis 0:0. Jeszcze wcześniejszy remis to 0:0 z Zesco United. Niby trafiły się dwa remisy ostatnio, ale oba to podziały punktów z drużynami, które na ten moment będą grały w afrykańskich pucharach (odpowiednio czwarte i drugie miejsce w tabeli). Wydaje mi się, że remis z takimi ekipami nie przynosi im wstydu.

Ogólnie rzecz biorąc wydaje mi się, że gospodarze są lepszą ekipą. Oni już regularnie od kilku lat biją się o afrykańskie puchary. Goście natomiast są tylko i jedynie beniaminkami, którzy będą walczyć o utrzymanie aż do ostatniej kolejki. Liczę, że ta różnica klas będzie dzisiaj widoczna i to Green Eagles zdobędą komplet punktów.

Typ: Green Eagles

forbet

Komentarze

Ładowanie…

Tenisowa taśma na dziś z kursem 14,62!

Superbet: Bonus 200 zł za wygrany zakład na gola Bayernu | Bayern – Borussia