depositphotos

Typy bukmacherskie na mecz Bencić – Williams i Nishioka – Auger-Alliasime – zapowiedź spotkań!

Amerykańskie lato to jeden z moim ulubionych okresów, jeśli chodzi o tenisowe granie. W tym tygodniu mamy bardzo dużo spotkań, a wszystko za sprawą turniejów WTA w Toronto i ATP w Montrealu. Są to bardzo prestiżowe imprezy, ale też ważne szlify przed nadchodzącym US Open. Ja pod lupę wziąłem dziś spotkania Belindy Bencić z Sereną Williams oraz Yoshigity Nishioki z Felixem Auger-Alliasimem, więc serdecznie zapraszam po typy bukmacherskie na te mecze.

Betclic logo legalny bukmacher bonusy bukmacherskie

Pakiet powitalny

Belinda Bencić vs Serena Williams – zapowiedź oraz typ na dziś

Myślę, że nie muszę przedstawiać obu tenisistek od A do Z, gdyż nawet przeciętny fan tenisa będzie kojarzył te nazwiska. Jeszcze 2 lata temu wielką faworytką byłaby Amerykanka, ale wiek i długi rozbrat z tenisem sprawiają, że to Szwajcarka powinna wygrać ten mecz. Kursy na jej zwycięstwo wahają się w okolicach 1,40, choć obecnie mają tendencję spadkową. Ludzie już nie wierzą w Serenę, która musiała oddać koronę innym, ale ja uważam, że wcale nie jest na straconej pozycji.

W pierwszej rundzie zmierzyła się z Nurią Parrizas-Diaz. Była liderka światowego rankingu zagrała dobry mecz, którego nie sposób porównać do tego występu na Wimbledonie. Hiszpanka potrafiła gonić ją po korcie, a ona potrafiła się odgryzać mocnymi forehandami z nieprzygotowanych pozycji. Dobrze też funkcjonował serwis Williams, którym wygrywała ważne piłki. Posłała aż 7 asów, co może robić wrażenie. Widać też po niej, że wróciła chęć grania, mental wrócił na swój poziom, a publika dalej wierzy w dawną królową tego sportu.

Jeśli chodzi o reprezentantkę Szwajcarii, to zagrała dużo pewniejszy mecz z Terezą Martincovą. Też bardzo dobrze funkcjonował serwis, co też widać po suchych liczbach. Posłała 5 asów serwisowych i jej procent wygranych piłek po pierwszym serwisie może robić wrażenie. Dziś na pewno będzie ciężej, bo jednak Williams to ogólnie inny poziom. Jej mocne uderzenia mogą zrobić troszkę szkody Bencić, która nie będzie tak często rozrzucać jak Hiszpanka.

Jak dla mnie, nie będzie to mecz w jedną stronę i kto wie czy nie będziemy świadkami niespodzianki. Widać, że Serenie się przede wszystkim chce, publika oczywiście jest za nią. Zawsze granie z taką tenisistką to presja, więc Bencić musi zacząć skoncentrowana. Sądzę, że to nie będzie krótki mecz, trochę gemów powinno być, a ja skupiłem się na asach. Linia 11,5 asów to wcale nie jest dużo mając na uwadze, że obie zawodniczki potrafią serwować. Asy na stronę Williams to nie jest ciężka sztuka, bo nie będzie walczyć o każdy return, zwłaszcza gdy gem będzie prawie rozstrzygnięty.

Yoshihito Nishioka vs Felix Auger-Alliasime – zapowiedź oraz typ na dziś

Drugie spotkanie, na którym dziś się skupimy, to rywalizacja w męskim turnieju. Z Toronto lecimy do Montrealu, gdzie swój mecz w ramach II rundy rozegrają Yoshihito Nishioka i Felix Auger-Alliasime. Bukmacherzy zdecydowanie faworyzują Kanadyjczyka, który zagra przed własną publicznością. Ja się pod tym nie podpisuję, bo jednak w ostatnim dłuższym czasie obniżył loty i nie jest już tak pewny w swojej grze. Tutaj też możemy liczyć nie niespodziankę, ale czy dojdzie ona do skutku?

Nishioka to dość niepozorny tenisista. Nie ma on dobrych warunków fizycznych, żeby wyprowadzać mocne ciosy serwisowe, ale jego statystyki wyglądają przeważnie dobrze. W meczu pierwszej rundy z Benoit Paire zanotował 69% wygranych piłek po pierwszym serwisie i 65% po drugim. Może nie są to wybitne liczby, ale wyglądają naprawdę solidnie. Pamiętajmy, że będzie on miał więcej do powiedzenia w wymianach.

Jeśli chodzi o Felixa, to już wspomniałem, że znacznie obniżył loty. Oczywiście dalej jest on bardzo groźny dla wszystkich tenisistów, ale ma swoje przestoje. Na pewno będzie miał lepsze liczby serwisowe. Rozbieżność będzie widoczna zwłaszcza przy pierwszym podaniu. Przy drugim to się znacznie spłaszczy i tutaj upatruję szansę dla Japończyka. Auger-Alliasime potrafi mieć przestoje i ta solidność tenisisty z Azji może mieć duże znaczenie.

Tutaj wybrałem już bardziej pospolity typ, który ma na celu podbicie kursu. Nie spodziewam się, że będzie to szybki i łatwy mecz dla reprezentanta gospodarzy, więc logicznym typem wydaje się over gemowy. Linia 18,5 gema po kursie 1,32 nie jest jakaś kusząca, ale skutecznie podbija mi ako. Nawet jeśli źle ułoży się losowanie i od serwisu zacznie Felix, to na jedną stratę serwisu może sobie pozwolić Nishioka. Myślę, że nie będzie tu jednak kunktatorstwa i wygra gemów znacznie więcej.

Komentarze

Ładowanie…

Co myślisz?

0 Polubień
Łapka w górę